عراقچی: کار نگارش توافقنامه خوب پیش می‌رود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عراقچی: کار نگارش توافقنامه خوب پیش می‌رود

عباس عراقچی، عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران درباره کار تدوین توافقنامه هسته‌ای گفت: «در ابتدای کار نگارش متن هستیم و این روند تا رسیدن به جمع بندی درباره چگونگی شروع کار و چارچوب‌ها، کمی کند است، اما در مجموع کار نگارش خوب پیش می‌رود.»

هیات مذاکر کننده ایرانی به سرپرستی عباس عراقچی، معاون حقوقی و امور بین المللی وزارت امور خارجه، از روز چهارشنبه در وین با نمایندگان اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا، برای تدوین موافقتنامه نهایی نشست‌های کار‌شناسی برگزار می‌کند.

هیات ایرانی در این دور از مذاکرات با هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا، دیدار و مذاکره کرده است. مساله تحریم‌ها، موضوع اصلی گفتگوهای دو طرف گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، آقای عراقچی درباره نقاط مبهم بر سر چگونگی لغو تحریم‌ها گفت: «در این باره هم طرف آمریکایی و هم اروپایی، روشنگری‌های بسیار خوبی کردند و همچنین درباره قانونی که در کنگره آمریکا در حال تصویب است بحث‌های بسیار مفیدی داشتیم.»

همزمان با اعلام تفاهم اولیه میان ایران و گروه ۵+۱ در لوزان سوئیس، دو طرف برای نگارش توافقنامه نهایی تا ۳۰ ژوئن، دهم تیر توافق کردند.

این دور از مذاکرات شامگاه جمعه، با نشست کار‌شناسان گروه ۵+۱ پایان می‌یابد.