Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رهبران حزب راست افراطی یونان از حضور در دادگاه امتناع کردند

رهبران حزب راست افراطی یونان از حضور در دادگاه امتناع کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با برگزاری محاکمه رهبران حزب راست افراطی یونان موسوم به “فجر طلایی” صدها نفر علیه گرایشهای نژادپرستانه این حزب در آتن تظاهرات کردند. تعدادی از

آگهی

همزمان با برگزاری محاکمه رهبران حزب راست افراطی یونان موسوم به “فجر طلایی” صدها نفر علیه گرایشهای نژادپرستانه این حزب در آتن تظاهرات کردند.

تعدادی از هواداران این حزب نیز در مقابل دادگاه حاضر بودند.

این افراد که به اتهام قتل پاولوس فیساس خواننده رپ و همچنین قتل یک مهاجر محاکمه می شوند، بدلیل آن که یکی از آنها وکیل نداشت، حاضر نشدند در دادگاه حاضر شوند.

نعیم الگکانتور، رهبر جامعه مسلمانان یونان در این باره می گوید:” صرف نظر از عقاید سیاسی آنها، اگر این افراد مرتکب جرمی شده باشند، ما خواستار مجازات آنها هستیم. اگر من هم جرمی مرتکب شوم باید مجازات شوم.”

وکیل مدافع متهمان هم در این باره گفت: “این محاکمه با دو دید متناقض در مورد مشروعیت آن آغاز شد. مقامات تصمیم گرفتند دو مورد جنایت سازمان یافته و قتل پاولوس فیساس را به یکدیگر ربط دهند.”

با امتناع متهمان برای حضور در دادگاه، این محاکمه به هفتم ماه مه، کمی بیش از دو هفته دیگر موکول شد.

خبرنگار یورونیوز در آتن با بیان این که برای اولین بار در تاریخ معاصر یونان، تمام رهبران حزبی که دارای نماینده در پارلمان است محاکمه می شوند، گفت: “حزب فجر طلایی همچنان از حمایت قابل ملاحظه ای در میان طرفدارانش برخوردار است . نتیجه این محاکمه ممکن است باعث بروز تنش در فضای سیاسی یونان شود.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند