نجات ۲۰ مهاجر سوخته در آبهای مدیترانه پس از چند روز

نجات ۲۰ مهاجر سوخته در آبهای مدیترانه پس از چند روز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیست مهاجری که روز جمعه از گرما و امواج دریای مدیترانه نجات داده شدند با بدن ها و صورتهایی سوخته و تاول زده دل به دریا زده بودند تا خود را از ساحل

آگهی

بیست مهاجری که روز جمعه از گرما و امواج دریای مدیترانه نجات داده شدند با بدن ها و صورتهایی سوخته و تاول زده دل به دریا زده بودند تا خود را از ساحل لیبی به اروپا برسانند.

باربارا مولیناریو، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در شرح حال این مهاجران سوخته گفت:« انفجار کپسول گاز پیش از آنکه مهاجران سوار قایق بادی شوند چندین نفر را کشت. قاچاقچیان انسان اجازه دسترسی به بیمارستان را به آنهایی که سوخته بودند ندادند و آنها با وجود سوختگی و زخم هایی که داشتند چند روز را در ساحل و دو روز را در دریا گذراندند تا اینکه امدادگران آنان را از قایقی که بادش تخلیه می شد و امواج آن را دورتر می برد، نجات دادند.»

تمامی ۷۰ سرنشین این قایق از جمله تمام بیست نفری که سوخته بودند نجات پیدا کردند و به جزیره لامپادوزای ایتالیا منتقل شدند اما یکی از مهاجران بدلیل سوختگی شدید در میان دریا و امواج دریای مدیترانه و گرمای خورشید جان سپرد.

گارد ساحلی بندر پالِرموی ایتالیا نیز پس از آن که از وجود یک کودک سه ماهه بیمار بر عرشه یک کشتی تجاری مطلع شد این کودک بیمار را به همراه مادرش برای مداوا به خشکی منتقل کرد. مادر و کودک جزو مهاجران غیرقانونی بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد