Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش ده برابری تعداد مهاجران کشته شده در سواحل ایتالیا

افزایش ده برابری تعداد مهاجران کشته شده در سواحل ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین گزارشها، از سیل مهاجرانی که از کشورهای آفریقایی وارد اروپا می شوند، حاکی است که فقط طی شش روز گذشته، بیش از یازده هزار مهاجر غیرقانونی وارد

آگهی

آخرین گزارشها، از سیل مهاجرانی که از کشورهای آفریقایی وارد اروپا می شوند، حاکی است که فقط طی شش روز گذشته، بیش از یازده هزار مهاجر غیرقانونی وارد سواحل ایتالیا شده اند.

بیش از سیصد تن از این مهاجران که چهل و پنج زن و بیست و سه کودک در میان آنها یافت می شود، صبح جمعه از سواحل لیبی وارد جزیره سیسیل ایتالیا شدند.

فلاویو دی جاکومو، وابسته مطبوعاتی سازمان بین المللی مهاجرت، با بیان این مطلب گفت: “تعداد مهاجرانی که امسال وارد شدند به همان میزان سال گذشته است. سال گذشته تا پایان ماه آوریل بیست و شش هزار مهاجر وارد ایتالیا شدند. اما آنچه که تغییر کرده، تعداد تلفات آنهاست. سال گذشته تا این موقع نود و شش نفر کشته شدند این در حالی است که تعداد قربانیان امسال تاکنون به حدود نه صد نفر رسیده است.”

همزمان، گزارشهای دیگری حاکی است که دادگاه ایتالیا خواهان تمدید حبس پانزده مهاجری شده که متهم هستند دوازده مسیحی را در کشتی که آنها را از لیبی به ایتالیا می برده، به دریا انداخته اند.

پلیس ایتالیا تا نیمه شب پنجشنبه از بازماندگان و متهمان که دارای تابعیت مالی، سنگال و ساحل عاج هستند، باز جویی کرد.

ظاهرا انگیزه مذهبی دلیل بروز این درگیری بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا

نجات کوهنوردان لهستانی در آلپ

راز طعم و بی‌رقیبی پیتزای ناپلی