تلاش برای ممنوعیت نوشیدنی های الکلی در اندونزی

تلاش برای ممنوعیت نوشیدنی های الکلی در اندونزی
نگارش از Ali Kheradpir با استفاده از  REUTERS, EURONEWS
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسلامگرایان در اندونزی در پی ممنوعیت فروش و مصرف نوشیدنی های الکلی برآمده اند. دو حزب اسلامگرا طرحی را به پارلمان برده اند که در صورت تصویب، هرگونه

بزرگترین جمعیت مسلمان جهان، دهمین مصرف کننده آبجو در آسیا است.

اسلامگرایان در اندونزی در پی ممنوعیت فروش و مصرف نوشیدنی های الکلی برآمده اند. دو حزب اسلامگرا طرحی را به پارلمان برده اند که در صورت تصویب، هرگونه مصرف این نوشیدنی ها با مجازات رو به رو خواهد بود. در این طرح برای متخلفان، تا دو سال مجازات زندان در نظر گرفته شده است.

اگرچه روشن نیست که این احزاب از چه میزان حمایتی برخوردارند، با این حال در تلاش هستند تا پیش از پایان امسال، آن را در صحن علنی پارلمان به رای بگذارند.

انگیزه پیگیری برای منع قانونی تولید، توزیع، فروش و مصرف نوشیدنی های الکلی از سوی نمایندگان پارلمانی حامی این طرح، حفظ سلامت شهروندان عنوان می شود. اجرایی شدن این طرح نیازمند ابلاغ رییس جمهوری است.

آمار از رشد مصرف نوشیدنی های الکلی از جمله آبجو در این کشور حکایت دارد. همچنین اندونزی که بزرگترین جمعیت مسلمان جهان را در خود جای داده، در جایگاه دهمین مصرف کننده آبجو در آسیا ایستاده است. فروش این نوشیدنی در قیاس با یک دهه پیش در این کشور افزایشی ۵۴ درصدی داشته است.

در همین حال موسسه پژوهشی نیلسن که ۴۷ بازار اروپایی و نیز اقتصاد بیش از صد کشور را در سراسر جهان مطالعه می کند ماه ژانویه سال ۲۰۱۴میلادی با انتشار نتیجه یک نظرسنجی نشان داد که فقط ۲/۲درصد اندونزیایی های کمتر از ۲۰ سال طی دوره ای ۱۲ ماهه الکل مصرف کرده اند.

طرح ممنوعیت نوشیدنی های الکلی برای جلوگیری از بروز نگرانی در صنعت گردشگری، هتلهای پنج ستاره و نیز جزیره بالی را از اجرای آن معاف کرده است. با این همه، پیش بینی کاهش سفر گردشگران و نیز به خطر افتادن ۲۰۰هزار موقعیت شغلی نگرانی هایی جدی برای اقتصاد اندونزی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سران کشورهای آسه‌آن در جاکارتا با رهبران قدرت‌های بزرگ دیدار می‌کنند

اتهام آزار جنسی؛ قطع همکاری سازمان «میس یونیورس» با شرکت مجری رقابت‌های دختر شایسته اندونزی

اندونزی یک نفتکش ایرانی را توقیف کرد