پیروزی حزب راست افراطی در انتخابات میان دوره ای پارلمان مجارستان

پیروزی حزب راست افراطی در انتخابات میان دوره ای پارلمان مجارستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حزب راست افراطی مجارستان، جوبیک در انتخابات میان دوره ای پارلمان این کشور موفق شد یکی از کرسی های حزب حاکم را به دست آورد. بر اساس نتایج به دست آمده،

حزب راست افراطی مجارستان، جوبیک در انتخابات میان دوره ای پارلمان این کشور موفق شد یکی از کرسی های حزب حاکم را به دست آورد.

آگهی

بر اساس نتایج به دست آمده، لایوش ریگ، با اختلاف اندکی و با کسب ۳۵ درصد آرا، از کاندیدای حزب حاکم فیدس که ۳۴ درصد آراء را کسب کرده، پیشی گرفت.

آقای ریگ پس از این پیروزی گفت: «رقابت واقعا نزدیک بود و بسیار خوشحالم نه تنها من بلکه حتی مخالفان من. به نظرم جامعه تصمیم خود را در ارتباط با اینکه به چه کسی باید اطمینان کند، گرفته است.»

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان نیز پس از اعلام نتیجه انتخابات در صفحه رسمی فیس بوک خود نوشت: «بعضی وقتها هم توپ به تیر دروازه برخورد می کند.»

خبرگزاری های رسمی مجارستان با تاکید بر اینکه این نتایج پس از شمارش ۹۹ درصد آرای اعلام شده، گفته اند که نتیجه نهایی احتمالا روز سه شنبه منتشر خواهد شد.

حزب جوبیک در مجارستان که گرایش های ضد یهودی دارند، طی سالهای اخیر از محبوبیت زیادی برخوردار شده است.

اعلام پیروزی نامزد این حزب در این انتخابات یک روز پس از راهپیمایی سراسری در این کشور در مخالفت با گسترش گرایش های ضد یهودی در مجارستان همراه بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنها عضو اتحادیه اروپا که هیچ وزیر زنی ندارد

نخست وزیر مجارستان: حاکمیت اوکراین پایان یافته است

ویکتور اوربان: امیدی به پیروزی «اوکراینی‌های بی‌نوا» نیست، باید مسکو و واشنگتن به توافق برسند