مراسم عید پاک ارتدوکس در کلیسای جامع سنت میخائیل

مراسم عید پاک ارتدوکس در کلیسای جامع سنت میخائیل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها تن از شهروندان کی یف روز یکشنبه برای مراسم جشن عید پاک، کلیسای جامع سنت میخائیل را انتخاب کردند. این کلیسای زیبا، یکی از نمادهای انقلاب اوکراین

آگهی

صدها تن از شهروندان کی یف روز یکشنبه برای مراسم جشن عید پاک، کلیسای جامع سنت میخائیل را انتخاب کردند.

این کلیسای زیبا، یکی از نمادهای انقلاب اوکراین به شمار می رود، چراکه در جریان اعتراض های نوامبر ۲۰۱۳، بسیاری از تظاهرکنندگان به آن پناه آوردند و سپس در سال ۲۰۱۴ نیز مجروحان و قربانیان تک تیراندازهای پلیس، به این کلیسای آبی رنگ، منتقل می شدند.

یک دختر نوجوان که با خانواده اش به کلیسا آمده بود گفت: «من از خداوند می خواهم که برای ما صلح به ارمغان بیاورد و روح تمام سربازان کشته شده را شاد کند. برای سلامت همه مردم دعا کردم.»

زن دیگری افزود: «باید برای صلح دعا کنیم، صلح بسیار مهم است. باید برای انسان ها دعا کنیم که مغزشان در سرشان باشد و خداوند در روحشان، در غیر این صورت ما در این جهان زنده نخواهیم ماند.»

آیین تبرک مواد غذایی و مردم در خارج از کلیسای جامع برگزار شد. در این میان، افکار بسیاری از مردم متوجه سربازان شرق کشور بود.

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورونیوز در کی یف گزارش داد: «امسال دهها هزار نفر از سربازان اوکراینی جشن عید پاک را در سنگرهایشان گذراندند. برای اینکه آنها هم فرارسیدن عید پاک را احساس کنند، داوطلبان، هزاران کیک و حتی تخم مرغ تبرک شده عید پاک را برایشان به شرق کشور فرستادند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«شهر جن‌ها» در صحرای عمان و افسانه‌هایی جادویی که دهان به دهان روایت می‌شوند

بمب‌گذاری در مراسم مذهبی شاهدان یهوه در هند ۱ کشته و ۳۶ زخمی برجای گذشت

کشته شدن مامور پلیس کوزوو؛ پریشتینا خواستار تحریم‌های بین‌المللی علیه صربستان شد