دیدنی ها و شنیدنی ها

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دیدنی ها و شنیدنی ها

گزارشگران یورونیوز جمعه هر هفته خبرهایی را برای شما انتخاب می کنند که تیتر اول رسانه ها نیستند اما در نوع خود جالبند. تعدادی از این خبرهای جالب را بخوانید و ببینید.

پیشنهاد و درخواست عجیب کارگردانان سینما از پوتین
دو تن از کارگردانان مشهور و سابق سینما در روسیه بنام های نیکیتا میخالکوف و آندری کونچالوفسکی از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور درخواست عجیب و غریبی را کرده اند. آنان از آقای پوتین درخواست یک میلیون روبل معادل تقریبا ۱۷.۵ میلیون یورو را کرده اند تا به جای مکدونالد آمریکایی نوع روسی آن را راه بیاندازند. معلوم نیست آقای پوتین به این درخواست چه پاسخی داده است.

دزدیدن موتور سیکلت در یونان در دو دقیقه
در روزهای اخیر ویدویی از یونان در یوتیوب منتشر شده که در آن دزدان موتوری را که کاملا قفل و زنجیر شده است در عرض ۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه می دزدند. برای دیدن این ویوئو اینجا را کلیک کنید.

دستمال کاغذی توالت و فتوای عالی ترین مرجع دینی ترکیه
دیانت، عالی ترین مرجع دینی ترکیه با صدور فتوایی استفاده از دستمال کاغذی توالت برای طهارت در فقدان آب را مجاز دانسته اما همزمان بر استفاده از آب بهنگام طهارت تاکید کرده است. منبع خبر

درآمد ۱.۶ میلیون یورویی پرتغال از محل مالیات بر کیسه های پلاستیکی
پرتغال در سالجاری مقرارت مالیاتی را به اجرا در می آورد که بر اساس آن از محل فروش کیسه های پلاستیکی به مشتریانی عاید می شود که این کیسه ها را به هنگام خرید از فروشنده می طلبند. پس از اجرای کامل مقررات جدید درآمد دولت پرتغال از محل فروش کیسه های پلاستیکی در ابتداء ۱.۶ میلیون یورو خواهد بود.

میلیونها پوند برای آزار جنسی و تهمت بیجا به یک زن کارمند همکاران یک کارمند زن در شعبه بانک روسی سبربانک سی آی بی در لندن او را با آزار جنسی، تهمت ها و زخم زبان تا به حد جنون رساندند. مردان همکار به سوتلانا لوخووای ۳۳ ساله این انگ را چسبانده بودند که او راحت و آسوده با پول پدرش گذران زندگی می کند و مدیران بانک او را بخاطر سینه های بزرگش استخدام کرده اند. یک دادگاه کار در بریتانیا بخاطر تهمت های نابجا و رنجی که سوتلانا برده بود او را مستحق دریافت ۳.۲ میلیون پوند دانسته است.روزنامه تلگراف در این خصوص مفصل تر نوشته و عکسی نیز از سوتلانا چاپ کرده است.

من کولی هستم، مرا بغل کن
مردی کولی در مجارستان با چشمان بسته و با هدف مبارزه نرم با نژادپرستی چشمان خود را بست و نوشته ای را در کنار خود چسباند به این مضمون: من کولی هستم، بسیاری از شما فکر می کنید من جنایتکار هستم. من به شما اطمینان دارم، اگر شما نیز به من اطمینان دارید مرا بغل کنید. در طول یکساعت ۲۰ رهگذر با اطمینان به خود به این مرد رومانیایی نیز اطمینان کردند و او را به آغوش کشیدند. رومانیایی ها در مجارستان شدیداً از تبعیض نژادی رنج می برند.

به جنگ نروید درس بخوانید!
با قانون جدیدی که پارلمان اوکراین به تصویب رساند دانشجویان خصوصا دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکتری از خدمت سربازی و حضور در خطوط مقدم جنگ معاف می شوند. از ۳۵۰ نماینده پارلمان اوکراین ۲۵۴ نفر به این لایحه رای مثبت دادند. اگر مایل بودید، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به این مقاله انگلیسی مراجعه کنید.

تهدید به خودکشی کارمند مصری بر بالای دکل
کارمندی در مصر بالای دکلی مخابراتی رفت و با تهدید به خودکشی به آنچه می خواست رسید. او خواهان انتقال به شهر دیگری بود اما رئیس اش موافقت نمی کرد. سرانجام با دخالت مشاوران روانی که خطر کردند و از دکل بالا رفتند و با او صحبت کردند و مهمتر از همه رئیس با خواست او موافقت کرد این مرد مصری از خر شیطان و دکل پایین آمد.