Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

متهم به بمبگذاری در ماراتن بوستون در انتظار حکم حبس ابد یا اعدام

متهم به بمبگذاری در ماراتن بوستون در انتظار حکم حبس ابد یا اعدام
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوهر سارنایف، متهم به بمبگذاری دو سال پیش در دوی ماراتن بوستون گناهکار شناخته شد. هیات منصفه دادگاه فدرال بوستون پس از یازده ساعت شور و مشورت، این

آگهی

جوهر سارنایف، متهم به بمبگذاری دو سال پیش در دوی ماراتن بوستون گناهکار شناخته شد.

هیات منصفه دادگاه فدرال بوستون پس از یازده ساعت شور و مشورت، این جوان ۲۱ ساله را با ۳۰ مورد اتهام مجرم شناخت و ممکن است مجازات اعدام در انتظار او باشد.

تصمیم دادگاه با واکنش هایی در میان بازماندگان این حادثه مرگبار همراه بوده است.

یکی از بازماندگان این بمبگذاری گفت: «ما همگی زمانی زندگی عادی خود را از سر می گیریم که این موضوع خاتمه یابد. گرچه هرگز آن را فراموش نمی کنیم چرا که زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است.»

دیگری افزود: «فکر می کنم تصمیم درستی گرفته شده است. او آشکارا گناهکار است. نمی دانم چه حکمی برای او در نظر خواهند گرفت. اما دادرسی هر چقدر طول بکشد مسلما مجازات اعدام یا حبس ابد سزاوار اوست.»

در جریان این بمبگذاری ۳ نفر جان باختند و بیش از ۲۶۰ تن مصدوم یا دچار نقص عضو شدند. یک افسر پلیس هم در جریان تعقیب و گریز کشته شد.

وکلای مدافع جوهر سارنایف چچنی تبار پیش تر در نخستین روز محاکمه، به ایفای نقش موکل شان در این بمبگذاری اذعان کرده، ولی تاکید داشتند که او تحت نفوذ برادر بزرگترش، تیمورلنگ رفتار کرده است. تیمور لنگ سه روز بعد از بمبگذاری در درگیری با پلیس کشته شد.

خبرنگار یورونیوز در بوستون گفت: «صدور حکم مرگبارترین حمله تروریستی در خاک آمریکا از حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱ از هفته آینده آغاز می شود و هیات منصفه در مورد مجازات اعدام یا حبس ابد برای جوهر سارنایف تصمیم می گیرند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها