Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یمن در آستانۀ فاجعه انسانی است

یمن در آستانۀ فاجعه انسانی است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جنگ داخلی در یمن این کشور را در آستانۀ یک فاجعۀ انسانی قرار داده است. غذا و آب به سختی یافت می شود و به دلیل کمبود دارو و امکانات پزشکی امکان مداوای

آگهی

جنگ داخلی در یمن این کشور را در آستانۀ یک فاجعۀ انسانی قرار داده است. غذا و آب به سختی یافت می شود و به دلیل کمبود دارو و امکانات پزشکی امکان مداوای بیماران و مجروحان وجود ندارد.

به دلیل ادامۀ بمباران شهرها از سوی ائتلاف کشورهای عرب منطقه به رهبری عربستان سعودی، ارسال کمک های انساندوستانه به این منطقه نیز با دشواری صورت می گیرد.

مری کلر فگالی، سخنگوی صلیب سرخ می گوید: «بیمارستانها در مضیقه هستند و نمی توانند به شمار زیاد مجروحان رسیدگی کنند. خیابان ها پر از اجساد قربانیان است و خانواده ها نمی توانند پیکر وابستگانشان را با احترام دفن کنند.»

مسکو هفتۀ گذشته پیشنهاد توقف این حملات را برای رساندن کمک های انساندوستانه به شورای امنیت داده بود اما نشست فوق العادۀ شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی این پیشنهاد به دلیل مخافت عربستان سعودی، اردن و بریتانیا بدون حصول به نتیجه ای پایان یافت.

بحران در یمن از زمانی آغاز شد که حوثی های شیعه که از سوی حامیان نظامی رییس جمهوری مستعفی یمن حمایت می شوند، بعد از تصرف صنعا، پیشروی خود را به سمت شهر بندری عدن ادامه دادند.

بیش از ده کشور از جمله عربستان، اردن، مصر و قطر در این ائتلاف شرکت دارند. حملات هوایی این ائتلاف تاکنون قربانیان زیادی از میان غیرنظامیان برجای گذاشته است. سازمان ملل می گویند از روز نوزدهم مارسی یعنی زمان آغاز این حملات تاکنون ست کم ۵۴۰ نفر در شهرهای صنعا و عدن جان خود را از دست داده اند. بیش از ۱۷۰۰ نفر نیز مجروح شده و دست کم صدهزار نفر نیز مجبور به کوچ از شهرها و روستاها شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ داخلی، یمن را به زمینه ای مساعد برای حضور داعش تبدیل می کند

یمن؛ میدان جدید جنگ سرد بین ایران و عربستان؟

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است