Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نگاهی به دعوای پدر فرزندی در جبهه ملی فرانسه

نگاهی به دعوای پدر فرزندی در جبهه ملی فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش تحلیلی اختلاف نظرهای ژان ماری لوپن و مارین، دخترش که از سال 2011 به این سو هدایت جبهه ملی، مهمترین حزب راستگرای فرانسه را برعهده دارد، تا به

آگهی

گزارش تحلیلی

اختلاف نظرهای ژان ماری لوپن و مارین، دخترش که از سال 2011 به این سو هدایت جبهه ملی، مهمترین حزب راستگرای فرانسه را برعهده دارد، تا به حال هیچگاه حالت علنی بخود نگرفته بود.

رابطه پدر- فرزندی از یکسو و بلند پروازی های دختر برای تثبیت جایگاه خود در راس حزب از سوی دیگر، موجب شده بود مارین لوپن در برابر مواضع جنجالی پدرش، «سکوت» کند یا اتخاذ «مواضع نرم تر» را به برهم زدن رابطه با بنیانگذار حزب ترجیح دهد.

ژان ماری لوپن، رهبر پیشین حزب جبهه ملی فرانسه را باید استاد بیانات «تحریک کننده» و «جنجال برانگیز» دانست. مواضع او درباره «هولوکاست» تاکنون بارها جنجال آفرین شده است. او بتازگی سخنان پیشین خود در صحن علنی پارلمان اروپا را بار دیگر در یک گفتگوی اختصاصی تکرار کرده است.

رهبر نمادین حزب جبهه ملی در سال 2009 در جمع نمایندگان اروپایی گفت: «من صرفا گفته ام که اتاق های گاز تنها جزئی از تاریخ جهانی جهانی دوم است و این امری بدیهی است.»

مواضع تحریک کننده ای که پیش تر هم در سال 2002 و با راهیابی او به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، شوک عظیمی را به جامعه فرانسه وارد کرده بود و اگر عزم ملی و اتحاد مخالفان تفکرات او نبود، شاید ژاک شیراک در نهایت انتخاب نمی شد.

اما مارین لوپن که با حمایت قاطعانه پدرش در انتخابات درون حزبی سال 2011 با اقتدار کامل و کسب 67.65 صدم درصد آرا به رهبری حزب جبهه ملی انتخاب شده در این چهار سال سعی کرده همگام با نسل جدید هواداران خود، چهره «اهریمنی» حزب را اصلاح و آنرا «معتدل تر» نشان دهد.

بعنوان نمونه در مورد پدیده مهاجرت گفته است: «وقتی من از مهاجرت صحبت می کنم تلاش می کنم تا فقط به مهاجرت بپردازم و از شخصی کردن مقصد مهاجران پرهیز کنم. آنهم بعد از همه این تلاشهایی که افراد کشورهای فقیر برای آمدن به کشورهای ثروتمند می کنند؛ کشورهایی که هر روز کمتر از دیروز ثروتمندند و این یک رویه طبیعی است.»

مارین لوپن با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی از سخنان پدرش برای نخستین بار از زمان بقدرت رسیدن در سال 2011 ، به صراحت انتقاد و با آن مخالفت کرد.

او در همین حال با کاندیداتوری پدرش در راس فهرست انتخاباتی منطقه ای (آلپ کت دزور) مخالفت و آنرا در تضاد با منافع حزبی دانسته است. به زعم مارین لوپن استراتژی امروز پدر چیزی بین «استراتژی زمین سوخته» و «خودکشی سیاسی» است.

باید دید مارین لوپن با اتخاذ این سیاست تا چه حد در جذب نسل جوان فرانسه به سیاستهای این حزب راستگرا موفق خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه: پیروز غافلگیرکننده ائتلاف چپ‌ها؛ «نه» به راست افراطی

انتخابات پارلمانی فرانسه: گزارش‌ها از افزایش چشمگیر نرخ مشارکت در سایه احتمال قدرت‌گیری راست افراطی

انتخابات پارلمانی فرانسه؛ راست‌های افراطی در نظرسنجی‌ها از ائتلاف چپ‌ها محبوب‌ترند