رئیس جمهوری تونس خواهان «ادغام عمودی» مدیترانه با اروپا شد

رئیس جمهوری تونس خواهان «ادغام عمودی» مدیترانه با اروپا شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمد الباجی قائد السبسی، رئیس جمهوری تونس در دیداری دو روزه به دعوت رسمی فرانسوا اولاند، همتای فرانسوی خود روز سه شنبه وارد پاریس شد و در مجلس سنا

آگهی

محمد الباجی قائد السبسی، رئیس جمهوری تونس در دیداری دو روزه به دعوت رسمی فرانسوا اولاند، همتای فرانسوی خود روز سه شنبه وارد پاریس شد و در مجلس سنا سخنرانی کرد.

او در بخشی از سخنان خود خواستار همکاری های مشترک اقتصادی و سیاسی آفریقا و کشورهای مدیترانه با اروپا و ادغام این منطقه شد.

آقای السبسی گفت: «ما خواستار سیاستی مکمل، داوطلبانه و فعال در حوزه مبادلات و مشارکت و سرمایه گذاری هستیم. ما با همکاری شرکایمان خواهان ایجاد چارچوبی دائمی و ادغام عمودی اروپا، آفریقا و منطقه مدیترانه هستیم.»

دیدار آقای سبسی از پاریس پس از حمله مرگبار روز چهارشنبه، ۱۸ ماه مارس به موزه باردو در پایتخت تونس صورت می گیرد که در جریان آن حداقل ۲۰ گردشگر کشته شدند.

یازده روز پس از این حمله خونین، تعدادی از رهبران جهان به نشانه همبستگی به تظاهرات هزاران نفری مردم تونس در پایتخت این کشور پیوستند. روسای جمهور فرانسه، لهستان و گابن، نخست وزیر ایتالیا و رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی از جمله شرکت کنندگان در این راهپیمایی بودند.

تونس، بدنبال خودسوزی جوانی سبزی فروش در سال ۲۰۱۱ میلادی الهام بخش و زادگاه قیامهای موسوم به بهار عرب در دنیای عرب است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شش زن مهاجر با ارسال پیام برای خبرنگاران از داخل یک کامیون یخچال‌دار نجات یافتند

مخالفت سازمان ملل با تصمیم فرانسه در منع حجاب برای ورزشکارانش در المپیک پاریس

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟