تدابیر ویژه در مرز عربستان و یمن و «فاجعه انسانی» در عدن

تدابیر ویژه در مرز عربستان و یمن و «فاجعه انسانی» در عدن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با ادامه حملات هوایی نیروی های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و تشدید درگیری ها در یمن، عربستان می گوید برای نظارت بیشتر بر مرزهای جنوبی خود با این

آگهی

با ادامه حملات هوایی نیروی های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و تشدید درگیری ها در یمن، عربستان می گوید برای نظارت بیشتر بر مرزهای جنوبی خود با این کشور تدابیر ویژه ای در نظر گرفته است.

مقامات سعودی می گوید که مرزبانان استان جازان (پرجمعیت ترین استان مرزی عربستان با یمن) در شش ماه اخیر بیش از ۷۷ هزار پناهجوی غیرقانونی را که سعی داشتند وارد خاک این کشور شوند بازداشت و بیش از ۳۵۰۰ قبضه سلاح گرم نیز کشف و ضبط کرده اند.

از آغاز بمباران های هوایی تاکنون (یعنی در دوازده روز اخیر)، سه مرزبان سعودی در درگیری های مرزی با ستیزه جویان حوثی کشته شده اند.

این در حالی است که سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ در صنعا، وضعیت در جنوب یمن به ویژه در بندر عدن را «فاجعه بار» توصیف کرده است.

بیمارستان های پایتخت یمن نیز مملو از قربانیان و زخمیان جنگ داخلی و بمباران نیروهای ائتلاف است. یکی از آنها می گوید: «به داد مردم یمن برسید. اینجا زخمی ها از کمبود دارو و کمک های اولیه می میرند.» مادر یکی از زخمیان نیز که بر اثر بمباران هوایی و انفجار یک تانکر گاز دچار سوختگی حاد شده است، می گوید: «اگر همین بلا بر سر کودکان آنها می آمد چه می کردند؟ وضعیت وحشتناک ما را ببینید. فرزندانمان را سوزاندند و خانه و کاشانه مان را نابود کردند.»

به گفته سازمان جهانی بهداشت حملات هوایی و جنگ داخلی در یمن جان دست کم ۵۰۰ غیرنظامی را گرفته و بیش از ۱۷۰۰ زخمی بر جا گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ داخلی، یمن را به زمینه ای مساعد برای حضور داعش تبدیل می کند

یمن؛ میدان جدید جنگ سرد بین ایران و عربستان؟

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است