اوکراین واردات گاز از روسیه را ادامه می دهد

اوکراین واردات گاز از روسیه را ادامه می دهد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسکو و کی یف قرارداد سه ماهه تازه ای را برای صدور گاز طبیعی به اوکراین امضا کردند. پیش تر اعلام شده بود که از اول ماه میلادی آوریل، واردات گاز

آگهی

مسکو و کی یف قرارداد سه ماهه تازه ای را برای صدور گاز طبیعی به اوکراین امضا کردند.

پیش تر اعلام شده بود که از اول ماه میلادی آوریل، واردات گاز اوکراین از روسیه متوقف می شود. اوکراین می گوید که در پی پیشنهاد تخفیف از سوی مسکو، تصمیم خود را عوض کرده است.

ولادیمیر دمچِشِن، وزیر انرژی و صنعت زغال سنگ اوکراین در یک نشست خبری در دفتر شرکت ملی نفت و گاز این کشور گفت: «گاز پروم با تخفیف 100 دلاری موافقت کرده است. در حال حاضر ما 45 میلیون متر مکعب گاز از اروپا با بهای میانگین 280 دلار [به ازای هزار متر مکعب] می خریم. بنابراین منطقی است که از این فرصت استفاده کنیم.»

پیشنهاد تازه روسیه همزمان با سقوط بهای انرژی در بازارهای جهانی است. ماریا کورنیورک، خبرنگار یورونیوز در کی یف گزارش می دهد: «اگرچه اوکراین پیشنهاد تخفیف را از روسیه دریافت کرده، موضوع بهای گاز هنوز برای کی یف موضوعی فیصله یافته نیست. اوکراین خواستار روشن شدن بهای گاز برای زمستان آینده است. در دو هفته آینده دیداری سه جانبه با حضور نمایندگان اتحادیه اروپا در برلین برپا می شود و بر سر این موضوع بحث خواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

توقف پیشروی روس‌ها در محدوده آودیئیفکا؛ اوکراین: کشتی ۶۵ میلیون دلاری روسیه را هدف گرفتیم

فرمانده ارتش اوکراین: وضعیت در جبهه نبرد با وجود مهار حملات روس‌ها «دشوار» است