قاتل بلژیکی مستاجر یک قاضی می شود

قاتل بلژیکی مستاجر یک قاضی می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میشل مارتن، همسر سابق مارک دوترو و همدست وی در ارتکاب چندین فقره قتل و تجاوز، قرار است در خانۀ یک قاضی بازنشسته در شهر نمور ساکن شود. این مجرم که به

آگهی

میشل مارتن، همسر سابق مارک دوترو و همدست وی در ارتکاب چندین فقره قتل و تجاوز، قرار است در خانۀ یک قاضی بازنشسته در شهر نمور ساکن شود. این مجرم که به ۳۰ سال زندان محکوم شده بود، در سال ۲۰۱۲ و بعد از گذراندن شانزده سال از دورۀ محکومیت، با استفاده از شرایط آزادی مشروط به یک صومعه منتقل شد.

صومعه «خواهران کلاریس ملون» قرار است به بروکسل منتقل شود اما میشل مارتن نمی تواند از محدودۀ شهر نمور خارج شود. به همین دلیل، با همکاری راهبه های این صومعه، قاضی سابق این شهر میزبان آینده این قاتل و آدم ربا خواهد بود.

کریستیان پنییر، قاضی سابق شهر نمور که از این پس میزبان این قاتل خواهد بود، در این باره به خبرنگاران گفت: « بازپروری یا ادغام مجدد مجرم در جامعه همان چیزیست که موجب تفاوت عدالت انتقامی با عدالت متمدنانه می شود. خواهرهای روحانی صومعۀ مالون که وی بعد از آزادی مشروط در میان آنها زندگی می کرد، می گفتند که در اعماق قلب هر انسانی که ممکن است بدترین اعمال را مرتکب شود، نوری از انسانیت وجود دارد.»

آزادی مشروط میشل مارتن که حداقل در شش مورد قتل، تجاوز و آدم ربایی مجرم شناخته شده، در سال ۲۰۱۲ با اعتراض های زیادی در بلژیک همراه شد. بموجب قوانین جزایی در این کشور، فردی که به حبس طولانی مدت محکوم شده است، بعد از گذشت ۱۵ سال از مدت محکومیت خود می تواند از آزادی مشروط بهره مند شود.

یکی از جرایم میشل مارتین، قتل عمد دو دختر کوچک است که بمدت مدیدی در زندان خانگی ساخته شده توسط این زوج زندانی بوده اند. وی در مدتی که مارک دوترو به دلیل خرید و فروش مواد مخدر در زندان به سر می برد، از دادن غذا به ملیسا و ژولی خودداری کرد که در نهایت، این دو دختر خردسال بر اثر گرسنگی جان باختند.

میشل مارتن بهمراه همسر خود مارک دوترو در ماه اوت ۱۹۹۶ و بعد از چند فقره آدم ربایی و قتل دختران جوان بازداشت شدند و در سال ۲۰۰۴ به ترتیب به ۳۰ سال زندان و حبس ابد محکوم شدند.

میشل مارتن که خود مادر سه دختر نیز هست، در سالهای زندان شروع به درس خواندن کرد و در حال حاضر، دانشجوی سال دوم حقوق در دورۀ شبانه در مقطع لیسانس است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض‌ها در بلژیک به احتمال آزادی جنایتکار مشهور جنسی

کندن سنگ‌فرش‌های محله خلافکاران در پایتخت دانمارک برای توقف خرید و فروش هروئين

گزارش جدید یوروپل منتشر شد؛ رمزگشایی از تهدیدآمیزترین شبکه‌های جرم و جنایت در اروپا