پیشتازی نامزد مخالفان دولت در انتخابات ریاست جمهوری نیجریه

پیشتازی نامزد مخالفان دولت در انتخابات ریاست جمهوری نیجریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری در نیجریه حاکی از آن است که محمدو بوهاری، نامزد مخالف با دو میلیون رای بیشتر، از رقیبش گودلاک جاناتان،

آگهی

نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری در نیجریه حاکی از آن است که محمدو بوهاری، نامزد مخالف با دو میلیون رای بیشتر، از رقیبش گودلاک جاناتان، رئیس جمهوری کنونی پیشی گرفته است.

این ژنرال سابق نیجریه که در قامت یک دموکرات و در راس حزب کنگره ترقی خواه در مبارزات انتخاباتی ظاهر شده توانسته تاکنون بیش از ۱۲ میلیون رای را از آن خود کند حال آنکه گودلاک جاناتان، رهبر حزب دموکراتیک خلق به ۱۰ میلیون رای بسنده کرده است.

در حالی که هواداران نامزد مخالف ادعا کرده اند که در شمارش آراء، تخلفاتی به نفع گودلاک جاناتان روی داده است. اولیسا متیو، سخنگوی حزب حاکم دموکراتیک خلق گفت:«ما نیز نگرانی ها و تردیدهایی را نسبت به برخی از استان ها داریم. ما وضعیت آنها را مورد بررسی قرار می دهیم و اشتباه یا تخلف صورت گرفته در آنها را به چالش خواهیم کشید.»

شمارش آراء انتخابات دوشنبه شب متوقف شد تا صبح سه شنبه از سر گرفته شود. گرچه نتیجه رسمی انتخابات در ۱۸ استان از پیروزی نامزد مخالف حکایت دارد اما پس از شمارش تمام آرا در ۳۶ استان ممکن است نتیجه به نفع گودلاک جاناتان تغییر کند.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی نیجریه در روز شنبه و یکشنبه، حملات تروریستی گروه بوکوحرام در شمال کشور جان چند تن را گرفت و دولت را وادار به اعمال منع ساعت رفت و آمد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ در دادگاه تفهیم اتهام پرونده انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا: بی‌گناهم

آیا «رئیس» اردوغان این بار هم شکست‌ناپذیر ظاهر می‌شود؟

انتشار نتایج چهار نظرسنجی درباره انتخابات ترکیه؛ فاصله معنادار محبوبیت اردوغان و رهبر اپوزیسیون