Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مردم نیجریه در انتظار نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی

مردم نیجریه در انتظار نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی نیجریه ادامه دارد. انتخاباتی که روز شنبه آغاز شد و به دلیل مشکلات فنی در دستگاه های شناسایی هویت، مهلت آن

آگهی

شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی نیجریه ادامه دارد.

انتخاباتی که روز شنبه آغاز شد و به دلیل مشکلات فنی در دستگاه های شناسایی هویت، مهلت آن تمدید شد و تا پایان روز یکشنبه ادامه یافت.

در انتخابات ریاست جمهوری پرجمعیت ترین کشور آفریقا، نظرسنجی ها از رقابت تنگاتنگ بین دو رقیب اصلی، گودلاک جاناتان، رئیس جمهوری کنونی و محمدو بوهاری، دیکتاتور نظامی سابق حکایت دارد. این نخستین باری است که نامزد مخالف از بخت پیروزی برخوردار است.

در همین حال، هزاران تن از هواداران او در بندر هارکورت واقع در استان نفت خیز ریورس در جنوب دست به اعتراض زده اند.
آنها ادعا می کنند که در شمارش آراء، تخلفاتی به نفع گودلاک جاناتان روی داده است. به گفته آنها، از حضورشان در روند شمارش آراء جلوگیری شده است.

الطاهر جگا، رئیس کمیسیون انتخابات نیجریه در واکنش به این ادعا گفت: «ما نسبت به آنچه در استان ریورس روی داده نگرانیم. موارد زیادی از تخلف انتخاباتی گزارش شده و ما به دقت آنها را رسیدگی می کنیم و در صورت تایید تخلفات، با عوامل آن برخورد می کنیم و نسبت به مجازاتشان تصمیم مناسب اتخاذ خواهد شد.»

همزمان با انتخابات نیجریه، چند حملۀ تروریستی توسط گروه بوکوحرام در شمال کشور روی داده که در جریان آن چند تن از رای دهندگان کشته شده اند. این حملات هراس و وحشت مردم را برانگیخت و دولت را وادار به اعمال منع ساعت رفت و آمد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروهای امنیتی نیجریه عملیات نجات یکی از گسترده‌ترین آدم‌ربایی‌های این کشور را آغاز کردند

جبهه‌گیری چپ‌های فرانسه در مقابل راست افراطی جواب داد؛ حالا چه اتفاقی می افتد؟

خطرهای نهفته در انحلال مجلس فرانسه؛ ماکرون: میانه‌روها علیه راست افراطی متحد شوند