Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بحران یمن و تشکیل نیروی نظامی مشترک در نشست سالانه اتحادیه عرب

بحران یمن و تشکیل نیروی نظامی مشترک در نشست سالانه اتحادیه عرب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بمباران فرودگاه صنعا پایتخت یمن توسط ائتلاف اعراب برهبری عربستان سعودی، روز شنبه نیز ادامه یافت که باعث آسیب های جدی به هواپیماها و زیر ساخت های این

آگهی

بمباران فرودگاه صنعا پایتخت یمن توسط ائتلاف اعراب برهبری عربستان سعودی، روز شنبه نیز ادامه یافت که باعث آسیب های جدی به هواپیماها و زیر ساخت های این فرودگاه شده است.

حملات هوایی ائتلاف عرب برای ممانعت از بسط قدرت شبه نظامیان حوثی صورت می گیرد که اکنون بیشتر مناطق یمن را در اختیار دارند. با تخریب و ناامن شدن فرودگاه صنعا بسیاری از مسافران در پایتخت یمن سرگردان شده اند.

علی العاصمی، عضو شورای سیاسی حوثی ها می گوید: «ما امروز از فرودگاه بین المللی صنعا دیدار کردیم. زیرساخت ها و باند فرودگاه بدلیل تجاوز عربستان نابود شده است. اقدام این مستبدان هیچ توجیه و مشروعیتی ندارد.»

از سوی دیگر نشست سالانه اتحادیه عرب روز شنبه در شرم الشیح مصر آغاز بکار کرد که یکی از موضوعات اصلی آن بررسی وضعیت بحرانی در یمن است.

عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن که در پی قدرت گرفتن حوثی ها از کشور گریخته است در سخنرانی خود در این اجلاس گفت: «حوثی ها تمامیت ارضی کشور را نقض کرده اند. آنها کسانی هستند که مساجد را منفجر می کنند و همه تجهیزات پایگاههای نظامی را به سرقت برده و نهادهای مدنی را اشغال کرده اند. آنها کسانی اند که شهرها و استان ها را اشغال می کنند و بر جای رئیس جمهوری مشروع یمن تکیه زده اند.»

رهبران ۲۲ کشور عضو این اتحادیه قرار است درباره تشکیل یک نیروی نظامی مشترک عرب با یکدیگر گفتگو کنند. ایده ای که نشانه عزم عربستان سعودی، مصر و متحدانشان برای مداخله در بحران های مهم منطقه ای است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند

«عربستان در ازای به رسمیت شناختن اسرائیل، تسلیحات و فناوری هسته‌ای آمریکایی را می‌خواهد»

بیانیه و قطعنامه پایانی اتحادیه عرب؛ جنجال بر سر نام ایران چه بود؟