افتتاح کنفرانس اقتصادی منطقه ای در چین و استقبال کشورهای اروپایی

افتتاح کنفرانس اقتصادی منطقه ای در چین و استقبال کشورهای اروپایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین روز شنبه با افتتاح کنفرانس اقتصادی منطقه ای دراین کشور از تلاش های چین برای ترویج همکارهای اقتصادی و سیاسی در آسیا سخن

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین روز شنبه با افتتاح کنفرانس اقتصادی منطقه ای دراین کشور از تلاش های چین برای ترویج همکارهای اقتصادی و سیاسی در آسیا سخن گفت.

آگهی

در مراسم افتتاح این اجلاس، حاضران به احترام قربانیان سانحه هوایی ایرباس در فرانسه، یک دقیقه سکوت کردند.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین گفت: «ساخت کمربند اقتصادی جاده ابریشم، چه زمینی و چه دریایی و استقرار بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا، بروی همه باز است. ما از مشارکت فعال همه کشورهای امتداد جاده ابریشم و تمامی کشورهای آسیاسی استقبال می کنیم. آغوش ما برای استقبال از تمام کشورهای دنیا برای شکوفا کردن این منطقه باز است.»

کمربند اقتصادی جاده ابریشم برنامه هایی چون گسترش شبکه حمل و نقل ریلی، بزرگراهها، خطوط لوله نفت و گاز، شبکه اینترنت و مسیرهای حمل و نقل هوایی را شامل میشود.

مارک روت، نخست وزیر هلند در این اجلاس گفت: «در حال حاضر تجارت بین منطقه ای و دو جانبه میان آسیا و اروپا بزرگترین تجارت در سراسر جهان است. بنابراین ما به یکدیگر وابسته هستیم و این یک واقعیت است. برای مثال ثبات مالی در منطقه یورو مستقیما تحت تاثیر نرخ رشد اقتصادی در کشورهای آسیایی است و ظهور یک طبقه متوسط مرفه در بخش بزرگی از آسیا برای آینده اروپا بسیار مهم است.»

با امضای یادداشت تفاهم تاسیس بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا با مشارکت ۲۱ کشور در اکتبر ۲۰۱۴ کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، فرانسه و آلمان و همچنین استرالیا و کره جنوبی گفته اند به این بانک می پیوندند، اگرچه آمریکا از مشارکت در این بانک خودداری کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ بهره در ترکیه به بالاترین سطح در ۲۰ سال گذشته رسید

تنش در روابط برلین و پکن؛ استفاده از کلمه «دیکتاتور» باعث احضار سفیر آلمان شد

رکورد تازه حضور نیروهای نظامی چین اطراف تایوان؛ تایپه: ۱۰۳ هواپیمای چینی را شناسایی کردیم