ایتالیا؛ تبرئه آماندا ناکس و رافائل سلچیتو از اتهام قتل

ایتالیا؛ تبرئه آماندا ناکس و رافائل سلچیتو از اتهام قتل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آماندا ناکس، شهروند آمریکایی که در سال ۲۰۰۷ متهم به قتل دانشجوی بریتانیایی شده بود، از این اتهام تبرئه شد. او که در کنار اعضای خانواده اش در میان

آگهی

آماندا ناکس، شهروند آمریکایی که در سال ۲۰۰۷ متهم به قتل دانشجوی بریتانیایی شده بود، از این اتهام تبرئه شد.

او که در کنار اعضای خانواده اش در میان خبرنگاران حاضر شد گفت که با شنیدن این خبر «پر از شادی» شده است. دادگاه عالی ایتالیا آماندا ناکس و رافائل سلچیتو، دو متهم به قتل را در عین ناباوری از اتهاماتشان تبرئه کردند.

آماندا ناکس در واکنش به این حکم می گوید: «من بی نهایت از این تصمیم و حکمی که داده شده سپاسگذارم، همچنین از خانواده ام، دوستانم و افرادی که من نمی شناسمشان همانند شما و همه کسانی که از من حمایت کردند، تشکر می کنم. شما زندگی مرا نجات دادید و من بسیار سپاسگذارم که زندگی ام را به من برگرداندید. من هنوز تحت تاثیر این لحظه پر از شادی هستم . متشکرم.»

بر اساس این حکم دادگاه دیگری در این زمینه برگزار نمی شود و تنها یک نفر در ارتباط با قتل دانشجوی بریتانیایی گناهکار شناخته می شود.

اما فرانچسکو مارسکا، وکیل مردیت کرچر مقتول، از این حکم ناراضی است و می گوید: “این یک شکست است، نه تنها برای ما بلکه برای عدالت در ایتالیا. بخاطر اینکه قضات گفتند که آنها شواهدی نیافته اند و بنابراین هیچ کسی بعنوان همدست رودی گده معرفی نشده است.»

رافائل سلچیتو برای دریافت این حکم در ایتالیا به سر می برد و خانم ناکس در آمریکا منتطر اعلام حکم بود.

تنها فردی که به قتل مردیت کرچر دانشجوی بریتانیایی محکوم شده رودی گده ساحل عاجی است که به ۱۶ سال زندان محکوم شده است اما قضات در دادگاه قبلی گفته بودند که او در ارتکاب این قتل تنها نبوده است.

جسد مردیت کرچر در سال ۲۰۰۷ در حالی در آپارتمان مشترک با آماندا ناکس پیدا شد که گلوی او بریده شده و مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد