مرکل: روشن کردن دلیل سقوط هواپیمای مسافربری وظیفۀ ماست

مرکل: روشن کردن دلیل سقوط هواپیمای مسافربری وظیفۀ ماست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ساعاتی پس از اعلام خبر عمدی بودن سقوط هواپیمای مسافربری و نقش داشتن کمک خلبان در این حادثه، نسبت به این خبر واکنش نشان داد

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ساعاتی پس از اعلام خبر عمدی بودن سقوط هواپیمای مسافربری و نقش داشتن کمک خلبان در این حادثه، نسبت به این خبر واکنش نشان داد. صدر اعظم آلمان، در بیانیه ای که به همین مناسبت در برابر خبرنگاران قرائت کرد، ضمن ابراز تاسف عمیق خود از این واقعه، آن را غیرقابل تصور خواند.

آگهی

آنگلا مرکل در برابر خبرنگاران گفت: “همانند بسیاری از مردم، این خبر مرا عمیقا تحت تاثیر قرار داده است. دولت فدرال و مقامات آلمان تمام امکانات خود را برای روشن شدن حقیقت و پیشبرد این تحقیقات بسیج کرده است. این وظیفه ایست که ما در برابر آنهایی که روز سه شنبه زندگی شان را در این فاجعه از دست دادند و خانواده های آنها بعهده داریم. خانواده هایی که این اتفاق وحشتناک آنها را در غم و اندوه فرو برده است.”

به گفتۀ دادستان مارسی که تحقیقات در مورد علت سقوط هواپیمای مسافربری جرمن وینگز را هدایت می کند، کمک خلبان عمدا موجب سقوط این هواپیما با ۱۵۰ مسافر شده است. بر اساس اطلاعات ضبط شده به روی جعبۀ سیاه این هواپیما، خلبان که برای دقایقی از کابین خارج شده بود، به هنگام بازگشت به کابین پرواز با درب بسته مواجه می شود و کمک خلبان عمدا، درب کابین را علیرغم تلاش خلبان باز نمی کند. بعد از آن، کمک خلبان اقدام به کاهش سریع ارتفاع این هواپیما کرده و در نهایت، این هواپیما به کوههای آلپ اصابت می کند.

تحقیقات در مورد این حادثه و جستجو برای یافتن جعبۀ سیاه دوم ادامه دارد اما کارشناسان می گویند احتمالا این کمک خلبان اقدام به خودکشی کرده و مسافران و خدمۀ این هواپیما را نیز با خود به کام مرگ کشانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان وضعیت اضطراری در برلین؛ شیری که احتمالا گراز بود

تلاش‌ها برای به‌دام انداختن «ماده شیر» سرگردان در حاشیه جنوبی برلین؛ هشدار پلیس: در خانه‌ها بمانید

برنامه بلندپروازانه تسلا برای تبدیل کارخانه خود در آلمان به بزرگترین کارخانه خودروسازی اروپا