هشدارها نسبت به وخیم تر شدن اوضاع در یمن

هشدارها نسبت به وخیم تر شدن اوضاع در یمن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتراض مردم تعز به کنترل این شهر توسط شیعیان حوثی، روز دو شنبه در اطراف یک پایگاه نظامی ادامه یافت. مردم معترض با تجمع خود سعی داشتند مانع پیشروی شبه

آگهی

اعتراض مردم تعز به کنترل این شهر توسط شیعیان حوثی، روز دو شنبه در اطراف یک پایگاه نظامی ادامه یافت.

مردم معترض با تجمع خود سعی داشتند مانع پیشروی شبه نظامیان حوثی به سمت عدن شوند، شهری که منصور هادی رئیس جمهوری برکنار شده یمن به آنجا پناه برده است.

وزیر امور خارجه عربستان روز دوشنبه در ریاض با همتای بریتانیایی خود دیدار کرد. سعود الفیصل در این دیدار گفت، اگر راه حل صلح آمیز برای یمن امکان پذیر نباشد قطعا کشورهای منطقه اقدامات لازم را انجام خواهند داد. او بوضوع ایران را متهم به دخالت در امور یمن کرد.

از سوی دیگر، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد روزیک شنبه با برگزاری جلسه اضطراری، اقدامات شورشیان حوثی را محکوم کردند و از آمادگی این شورا برای انجام اقداماتی علیه اخلالگران روند صلح در یمن سخن گفتند.

جمال بن عمر، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن ضمن ابراز نگرانی از قریب الوقوع بودن جنگ داخلی در یمن گفت: «هر طرف بر آن است تا کشور را به طرف خودش بکشاند و این امر موجب تکرار سناریوی عراق، سوریه و لیبی و در نتیجه طولانی شدن مناقشه اخیر در کشور می شود.»

تنش ها در حالی در یمن رو به افزایش است که که حمله انتحاری به دو مسجد حوثی ها در صنعا بیش از ۱۴۰ کشته بر جای گذاشته است. با افزایش اختلافات مذهبی و فعالیت القاعده و داعش در یمن، شرایط در این کشور بیش از پیش رو به وخامت گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ در یمن؛ حوثی‌ها پس از مذاکرات «مثبت» ریاض را ترک کردند

گمانه‌زنی‌ها برای پایان جنگ ۸ ساله؛ حوثی‌های یمن عازم عربستان سعودی شدند

حمله «غافلگیرکننده» حوثی‌ها به جدایی‌طلبان جنوب یمن؛ ۱۰ سرباز کشته شدند