Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خاکسپاری دوباره ریچارد سوم، پادشاه انگلستان، پانصد سال بعد

خاکسپاری دوباره ریچارد سوم، پادشاه انگلستان، پانصد سال بعد
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بقایای جسد ریچارد سوم، آخرین پادشاه سلسله پلانتاجنت انگلستان، پنج قرن پس از قتل وی، روز پنجشنبه در کلیسای جامع لستر دوباره بخاک سپرده می شود. اما بر

آگهی

بقایای جسد ریچارد سوم، آخرین پادشاه سلسله پلانتاجنت انگلستان، پنج قرن پس از قتل وی، روز پنجشنبه در کلیسای جامع لستر دوباره بخاک سپرده می شود.

اما بر خلاف زمانی که وی کشته شد، در زمان دفن دوباره ریچارد سوم، هزاران بریتانیایی به او ادای احترام می کنند.

تلاش باستانشناسان سرانجام دو سال پیش به ثمر رسید و باقیمانده جسد او در زیر پارکینگی پیدا شد که قبلا کلیسایی بود.

ریچارد سوم آخرین پادشاه خاندان یورک با نماد رز سفید، با لنکستر، دومین خاندان قدرتمند انگلستان با نشان رز سرخ، در جدال و نبرد بود.

دو پادشاه در یک اقلیم نگنجند. ریچارد سوم در نبرد بوزورث در سال ۱۴۸۵ میلادی تاج و تخت و سرش را در نبرد با خاندان لنکستر باخت.

جوانی از لسترشایر می گوید: «ریچارد سوم برای من به نوعی یک قهرمان است. بنظرم در مورد او کج فهمی وجود دارد. من می خواهم در مراسم گرامیداشت وی آنچنان که شایسته چهره ای چنان برجسته در تاریخ انگلستان است شرکت کنم.»

گردشگری آمریکایی هم گفت: «او پانصد سال زیر گل و خاک بود و اینجا میلیونها نفر در گوشه و کنار دنیا می پرستندنش. این غیرقابل توصیف است.»

ریچارد سوم را غاصب تاج و تخت از وارثان و برادرزادگانش می دانند و شکسپیر هم در نمایشنامه خود شخصیت و پادشاهی مکار، خونریز و نامحبوب از او ترسیم می کند، موضوعی که امروزه همه با آن موافق نیستند.

بقایای جسد ریچارد سوم پس از سه روز ادای احترام بریتانیایی ها دوباره بخاک سپرده خواهد شد. روزی که وی کشته شد نیز جسدش تا سه روز در معرض دید عموم گذاشته شده بود تا به همه از مرگ وی اطمینان داده شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان