Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پایان فصل جام جهانی اسکی آلپاین؛ قهرمانی هیرشر و فنینگر

پایان فصل جام جهانی اسکی آلپاین؛ قهرمانی هیرشر و فنینگر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنامه ای از Vincent Menard آخرین رقابت فصل مواد مختلف اسکی آلپاین از چهارشنبه، هجدهم تا یکشنبه، بیست و دوم ماه مارس در ارتفاعات مریبل، واقع در منطقه

آگهی

برنامه ای از Vincent Menard

آخرین رقابت فصل مواد مختلف اسکی آلپاین از چهارشنبه، هجدهم تا یکشنبه، بیست و دوم ماه مارس در ارتفاعات مریبل، واقع در منطقه سَووا در فرانسه برگزار شد.

پیست «لو رُک دِ فور»، میزبان این رقابت ها بود؛ همان پیستی که در بازیهای المپیک سال ۱۹۹۲ پذیرای رقابتهای اسکی بانوان بود.

شاید، حساس ترین و نزدیکترین رقابت در جام جهانی امسالِ اسکی آلپاین، دوئل تینا مازه و آنا فنینگر بر سر تصاحب گوی بلورین بزرگ بود.

قهرمانی «تحت فشار» آنا فنینگر

آنا فنینگر با کسب مقام اول در رقابت های مارپیچ بزرگ مریبل، امتیازهای خود را در پایان فصل به ۱۵۵۳ رساند و با ۲۲ امتیاز اختلاف نسبت به رقیب اصلی خود، تینا مازه، به مقام قهرمانی جام جهانی اسکی آلپاین فصل رسید.

فنینگر، در رقابت های امسال، ۶ بار بر سکوی نخست ایستاد و در مواد مارپیچ بزرگ و اسکی ترکیبی هم با کسب بیشترین امتیاز، دو گوی بلورین کوچک گرفت.

این اسکی باز ۲۵ ساله اتریشی درباره آخرین مسابقه فصل به یورونیوز گفت: «رقابت خیلی نزدیک دنبال می شد؛ سخت ترین نبرد زندگیم بود. تینا واقعا قوی بود و من هم قبل از نوبت دوم، خیلی عصبی بودم. در طول مسابقه هم فشار زیادی روی من بود و چنین احساسی، زمانی که در میدان هستید، اصلا جالب نیست.»

فنینگر در حالی به مقام قهرمانی رسید که تنها یک روز پیش از پایانِ فصل، صدر جدول را به تینا مازه اسلوونیایی واگذار کرده بود. تینا مازه در رقابت یکشنبه، پنجم شد و در پایان فصل، به مقام دوم جام جهانی اسکی آلپاین قناعت کرد.

این اسکی باز سی و یک ساله اسلوونیایی در پاسخ به پرسش یورونیوز که آیا از این نتیجه سرخورده است یا نه، گفت: «بله. ولی این احساسِ امروز و دیروز نیست. من در همان آغاز فصل اشتباهاتی داشتم و این اصلا جالب نبود. همین مساله باعث شد امتیاز زیادی را از دست بدهم و به این دلیل سرخورده ام.»

دو گوی کوچک و گوی بزرگ قهرمانی فصل برای مارسل هیرشر ۲۶ ساله

ونسان منار، یورونیوز: «کییِتیل یانسرود از شرکت در آخرین مرحله رقابتهای فصل انصراف داد تا مارسل هیرشر همانطور که از پیش مشخص بود، با خیالی آسوده و برای چهارمین بار متوالی، فاتح جام جهانی اسکی آلپاین شود. آخرین هدف این اسکی باز اتریشی، غلبه بر فلیکس نویرویتر آلمانی و کسب گوی بلورین مارپیچ کوچک بود.»

قهرمانی مارسل هیرشر در جام جهانی اسکی آلپاین تقریبا از دو هفته پیش قطعی شده بود و شاید تنها یک معجزه می توانست وی را از کسب چهارمین گوی بلورین بزرگ اسکی آلپاین محروم کند.

هیرشر در این فصل در هشت رقابت به مقام اول رسید و دو گوی بلورین کوچک را در مواد مارپیچ کوچک و بزرگ از آن خود کرد.

کسب گوی بلورین ماده مارپیچ کوچک اما به سادگی امکانپذیر نبود و هیرشر باید در واپسین رقابت فصل، رتبه ای بهتر از فلیکس نویرویتر کسب می کرد.

این اسکی باز ۲۶ ساله اتریشی، البته بدون قهرمانی در مارپیچ کوچک هم می توانست مقام نخست جام جهانی را با اختلاف امتیاز بالا نسبت به یانسرود به خود اختصاص دهد، اما او تنها به کسب یک گوی کوچک و گوی بزرگ قهرمانی بسنده نکرد.

مارسل هیرشر درباره هدف خود در آخرین رقابت فصل به یورونیوز گفت: «دو راه داشتم. یا باید بدون فشار مسیر را پایین می آمدم و به مقام دومی ماده کوچک بسنده می کردم. یا این که باید با تمامِ تلاش و اندکی خوش شانسی این جام را هم تصاحب می کردم. با انتخاب گزینه دوم، نتیجه خوبی هم گرفتم.»

مجله هفتگی اسکی آلپاین با آغاز فصل بهار و اتمام رقابت های فصل به کار خود پایان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

انتقال فوری سردار آزمون به لیگ آلمان؛ مدیر لورکوزن: از توافق با زنیت بسیار خوشحالیم

لالا کرامارنکو ۱۷ ساله برنده تورنمنت تجربی بین‌المللی ژیمناستیک ریتمیک