افتتاح بخشی از یک شهر باستانی مرمت شده در جنوب ایتالیا

افتتاح بخشی از یک شهر باستانی مرمت شده در جنوب ایتالیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با حضور داریو فرانچسچینی وزیر فرهنگ ایتالیا یک ویلای بزرگ متعلق به شهر باستانی پمپی واقع در جنوب ایتالیا به روی بازدید کنندگان گشایش یافت. وزیر

با حضور داریو فرانچسچینی وزیر فرهنگ ایتالیا یک ویلای بزرگ متعلق به شهر باستانی پمپی واقع در جنوب ایتالیا به روی بازدید کنندگان گشایش یافت.

آگهی
وزیر فرهنگ ایتالیا پس از افتتاح این بنای باستانی گفت : این یک روز بزرگ برای پمپی است زیرا زیبایی های این ویلای اسرارا آمیز را در دید جهانیان قرار می دهد. اگر از من بپرسید ایا در پمپی همه چیز را درست کردیم می گویم نه ولی اگر بپرسید آیا در حال درست کردن هستید جواب من مثبت است.

شهر پمپی که قدمتی دو هزار و صد ساله دارد یکی از اماکن ثبت شده در مراث جهانی یونسکو است. گفته می شود این شهر بر اثر طغیان کوه های آتش فشانی تخریب و منهدم شده و ساکنانش نیز بر اثر نشت گازهای سمی ناشی از این آاتشفشانها جان باخته اند.

این بخش از شهر که ویلایی مجلل و تاریخی را در دل خود جای داده بعد از دو سال کار بی وقفه و صرف هزینه ای معادل نهصد هزار یورو بازسازی و برای بازدید به روی گردشگران باز شده است. نقاشی های دیواری باشکوه، مرمت اشیائ قدیمی و نیز بازسازی اجساد در قالب های گوناگون از جمله جاذبه های دیدنی در این بنای باستانی احیاء شده قلمداد می شود.

دولت ایتالیا برای مرمت و احیای کامل این شهر باستانی بودجه ای یکصد میلیون یوروییی از اتحادیه اروپا دریافت کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران پناهجویان در لامپدوزا؛ رئیس کمیسیون اروپا خواستار «واکنش اروپایی» برای کمک به ایتالیا شد

بحران در لامپدوزا؛ در دو روز ۷ هزار مهاجر وارد جزیره ۶ هزار نفری شدند

بحران مهاجرت در ایتالیا؛ اتوبوس حامل پناهجویان با یک کامیون تصادف کرد، ۲ راننده کشته شدند