Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یکصد و بیستمین سالگرد اختراع سینما

یکصد و بیستمین سالگرد اختراع سینما
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز پنجشنبه نوزدهم مارس، یکصد و بیستمین سالگرد اختراع سینماست. لویی و اوگوست لومیر موسوم به برادران لومیر با خلق فیلم “در حال خروج از کارخانه لومیر

آگهی

روز پنجشنبه نوزدهم مارس، یکصد و بیستمین سالگرد اختراع سینماست. لویی و اوگوست لومیر موسوم به برادران لومیر با خلق فیلم “در حال خروج از کارخانه لومیر در لیون“، در نوزدهم مارس ۱۹۸۵میلادی و نمایش آن به عموم در بیست و دوم مارس، پیشرو صنعت سینما در جهان شدند. آنها چند ماه بعد فیلم مستند “باغبان آب پاشی شده” را ساختند.

مانوئل دی اُلیویرا، کارگردان صاحب سبک پرتغالی که از او بعنوان مسن ترین کارگردان جهان یاد می شود، در توصیف سینما می گوید: “سینما نه تنها آینه زندگی است، بلکه تنها آینه زندگی، سینماست. آینه زندگی بودن سینما همچنین به معنای حافظه زندگی است.”

الکتریسیته که چهار سال قبل از سینما اختراع شد، نقش مهمی در فراگیر شدن این صنعت ایفا کرد. صنعت سینما با ورود فنآوری دیجیتال در چند سال گذشته تحولات زیادی یافته است.

به همین مناسبت، نمایشگاهی تحت عنوان “لومیر، سینمای اختراع شده“، که به آثار برادران لومیر اختصاص خواهد داشت از ۲۷ مارس تا ۱۴ ژوئن، در “گراند پله” پاریس دائر خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند