پیام تبریک سنت پاتریک نخست وزیر استرالیا دردسرساز شد

پیام تبریک سنت پاتریک نخست وزیر استرالیا دردسرساز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفدهم ماه مارس همه سال، روز سنت پاتریک در ایرلند، روز جشن و تعطیل رسمی است که در برخی دیگر از کشورهای جهان نیز جشن گرفته می شود. این روز یادآور ورود

آگهی

هفدهم ماه مارس همه سال، روز سنت پاتریک در ایرلند، روز جشن و تعطیل رسمی است که در برخی دیگر از کشورهای جهان نیز جشن گرفته می شود.

این روز یادآور ورود مسیحیت به ایرلند و نیز فرهنگ و میراث ایرلندی هاست و از قرن ۱۷ میلادی تا به امروز گرامی داشته می شود.

روز سنت پاتریک با رنگ سبز شبدر، رنگ محبوب ایرلندی ها و نیز نوشیدن الکل، خصوصا آبجوی گنیس ایرلندی، و شادی و سرور عجین شده است.

تونی ابوت نخست وزیر استرالیا به همین مناسبت و با اشاره به این نمادها در “پیامی ویدئویی”: https://www.youtube.com/watch?v=HpWin2Crpmo&feature=youtu.be این روز را به ایرلندی ها شادباش گفت اما پیام تبریک وی به مذاق تیشِک اِندا کنی ایرلند خوش نیامد.

سخنان آقای ابوت نه تنها به مذاق تیشِک (معادل عنوان نخست وزیر در نظام سیاسی ایرلند) خوش نیامد که باعث رنجش او نیز شد.

بیشترین ناراحتی تیشِک کنی از این است که به زعم او آقای ابوت در پیامش، ایرلند را معادل نوشیدنی های الکلی دانسته و بس.

تونی ابوت در پیام ویدئویی اش، کراواتی سبز به گردن دارد و از رنگ سبز و نوشیدنی گنیس، که یک نوشیدنی ایرلندی محسوب می شود، می گوید.

وی در قسمتی از پیامش می گوید این «روزی بزرگ برای ایرلندی ها، بریتانیایی ها، ویتنامی ها و کامبوجی ها و هر کس دیگری است که دوست دارد به جشن و پارتی برود.»

در بخشی دیگر وی تاسف می خورد و می گوید «حیف که در ایرلند نیست تا یک، دو یا شاید هم سه گیلاس گنیس را نوش کند.»

سخنان نخست وزیر استرالیا اگرچه تند یا گستاخانه به نظر نمی رسد اما هرچه باشند دل همتای خود را در ایرلند آنقدر آزرده که او را مجبور کرده است تا بگوید که «با اندی کنی موافق نیست.»

شاید توییتی عکسی توسط کوین اندروز، وزیر دفاع استرالیا هم که عکسی از خود را گنیس در دست منتشر کرده در ناراحتی اِندا کنی بی تاثیر نبوده باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری مراسم سالگرد اتحاد ایتالیا

دومین حمله با چاقو در سیدنی استرالیا؛ اسقف اعظم ضدقرنطینه و مخالف سازمان ملل جان به در برد

هفت امدادگر خارجی خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی» در حمله اسرائیل به غزه کشته شدند