عراقی ها در انتظار نیروهای پشتیبانی برای نبرد آخر در تکریت

عراقی ها در انتظار نیروهای پشتیبانی برای نبرد آخر در تکریت
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نبرد نظامیان عراق برای آزادسازی شهر تکریت از دست داعش یازده روز است که از هوا و زمین ادامه دارد. اگرچه پیروزی های ارتش و نیروهای داوطلب مردمی عراق

آگهی

نبرد نظامیان عراق برای آزادسازی شهر تکریت از دست داعش یازده روز است که از هوا و زمین ادامه دارد.

اگرچه پیروزی های ارتش و نیروهای داوطلب مردمی عراق در تکریت حداقل در سه روز اخیر قابل توجه بوده است اما میزان و وسعت پیشروی آنان در این شهر ضد و نقیض گزارش می شود.

تقریبا مسجل شده است که نظامیان عراق از دروازه های تکریت عبور و در داخل تکریت با نیروهای داعش می جنگند اما این که تا چه وسعت از این شهر را از وجود داعشی ها پاکسازی کرده اند، هنوز با قطعیت معلوم نیست.

آنچه پیشروی نظامیان عراقی را در نبردهای خیابانی و درون شهری کندتر کرده، تک تیراندازها، تله های انفجاری و جنگ های چریکی داعشی هاست.

با وجود این، خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق می گوید: «شرایط بسیار خوب و خبر آزادسازی تکریت بسیار نزدیک است، نزدیک تر از محاسبات و انتظارات.»

اگر نظامیان عراق بتوانند نیروهای داعش را از تکریت بیرون برانند، امیدهای آنان برای بازپس گیری موصل، دومین شهر بزرگ از دست این گروه افراطی زنده خواهد شد.

آخرین گزارش ارسالی خبرگزاری رویترز حاکی است حداقل سه ناحیه و مجموعه کاخ های صدام حسین در تکریت در کنترل داعش است و نظامیان عراق در انتظار نیروهای پشتیبان برای نبرد آخر هستند.

گفته می شود سردار قاسم سلیمانی، فرمانده قدس سپاه ایران در میدان نبرد و هدایت عملیات تکریت دیده شده است، خبری که تهران آن را نه تایید و نه رد می کند.

سعود الفیصل، وزیر خارجه عربستان نبرد تکریت را نشان و دلیلی بر قبضه کردن عراق توسط ایران خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از سرگیری حملات شبه‌نظامیان عراق به نیروهای ائتلاف آمریکایی؛ پنج راکت به سوریه شلیک شد

حمله به پایگاه حشد الشعبی در جنوب بغداد؛ شبه‌نظامیان عراقی: یک پایگاه اسرائیلی را هدف قرار دادیم

بغداد در رقابت با اقلیم کردستان، خط لوله نفت کروک-جیهان را بازگشایی می‌کند