آغاز مذاکرات اوکراین با طلبکاران بین المللی برای تجدید ساختار بدهی هایش

آغاز مذاکرات اوکراین با طلبکاران بین المللی برای تجدید ساختار بدهی هایش
Copyright 
نگارش از Sharam Akhavan
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پس از موافقت صندوق بین المللی پول با پرداخت کمک مالی به اوکراین، وزیر دارایی این کشور از آغاز گفتگوها با وام دهندگان بین المللی برای تجدید

آگهی

یک روز پس از موافقت صندوق بین المللی پول با پرداخت کمک مالی به اوکراین، وزیر دارایی این کشور از آغاز گفتگوها با وام دهندگان بین المللی برای تجدید ساختار بدهی های اوکراین خبر داد.

ناتالی ژارسکو، وزیر دارایی اوکراین گفت که هدف گفتگوها با طلبکاران، کاهش پانزده میلیارد دلاری بدهی های اوکراین طی چهار سال آینده خواهد بود.

صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه با پردخت وام ۱۷.۵ میلیارد دلاری طی ۴ سال به اوکراین موافقت کرد.

آرسنی یاتسنیوک نخست وزیر اوکراین از دستیابی به این توافق استقبال کرد.

او گفت: «هر تصمیمی که توسط دولت اوکراین گرفته شده است با حمایت پارلمان، با تایید و امضای رییس جمهوری اوکراین و پشتیبانی شرکای غربی مان اتخاذ شده است.»

این وام بخشی از طرح صندوق بین المللی پول، اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکاست که طی چهار سال در مجموع به چهل میلیارد دلار خواهد رسید.

میخایلو کوخار، تحلیلگر مسایل اقتصادی گفت: «برای امسال، اوکراین ده میلیارد دلار دریافت می کند که ما را از ورشکستگی در سال ۲۰۱۵ نجات خواهد داد. این پول نمی تواند برای هزینه های محلی، اجتماعی، امنیتی و یا هر هزینه دیگر به پول ملی مصرف شود. فقط باید برای پوشش بدهی های خارجی دولت و به ارز خارجی پرداخت شود.»

همچنین در ازای این کمک مالی، اوکراین باید تن به اصلاحات گسترده ای بدهد.

بر اساس صندوق بین المللی پول، در سال ۲۰۱۵ میلادی بدهی اوکراین به ۹۴ درصد از تولید ناخالص داخلی خواهد رسید. در حالی که در سال ۲۰۱۳ این رقم ۴۰.۶ درصد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با رای پارلمان، شهباز شریف به عنوان نخست وزیر پاکستان برگزیده شد

هشدار صندوق بین‌المللی پول: هوش مصنوعی بر ۴۰ درصد مشاغل در سراسر جهان تأثیر خواهد گذاشت

ویکتور اوربان: کمک‌های مالی به اوکراین نباید از بودجه اتحادیه اروپا تامین شود