یونان؛ از توافق با سازمان همکاری و توسعه اقتصادی تا مشاجره با وزیر آلمانی

یونان؛ از توافق با سازمان همکاری و توسعه اقتصادی تا مشاجره با وزیر آلمانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونان و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، روز پنجشنبه، توافقی را بر سر اجرای اصلاحات مورد نظر دولت یونان، در مقر این سازمان در پاریس به امضا رساندند

آگهی

یونان و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، روز پنجشنبه، توافقی را بر سر اجرای اصلاحات مورد نظر دولت یونان، در مقر این سازمان در پاریس به امضا رساندند.

اصلاحاتی که شامل ایجاد اشتغال در بخش دولتی یونان، اداره امور مالیاتی و مبارزه با فساد مالی در این کشور ورشکسته منطقه یورو می شود.

الکسیس تسیپراس، نخست وزیر یونان، با ابراز امیدواری نسبت به این که این توافق گذرنامه ای برای متقاعد کردن شرکای اروپایی این کشور باشد، گفت: “من فکر می کنم که یونان برای اولین بار مصمم به پیشبرد اصلاحات با همکاری نهادهاست. من معتقدم که شرکای ما باید بفهمند که نیازمند کمک به ما هستند.”

این اصلاحات البته همواره با مشاجرات سیاسی میان یونان و آلمان بعنوان بزرگترین کشور وام دهنده همراه بوده است.

ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان در توضیح این که ایده های همتای یونانی خود را بطور احمقانه ای ساده لوحانه توصیف کرده، گفت: “من به او توهین نکردم این حرف بی معنی است.”

دولت یونان تا حدود یک ماه و نیم دیگر فرصت خواهد داشت تا شرکای اروپایی خود و صندوق بین المللی پول را درباره اصلاحات اقتصادی مورد نظرش متقاعد کند .

در غیر این صورت کمک مالی به یونان قطع خواهد شد و این کشور ممکن است از منطقه یورو خارج شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتن برلین را به مصادره اموال آلمان بعنوان غرامت جنگ جهانی دوم تهدید کرد

هشدار گروه یورو به آتن؛ «وقت را نباید تلف کرد»

عزم جدی دولت یونان برای مبارزه با بحران انسانی