جنگ سرد روسیه با غرب، در شرقی ترین مرزهای اروپا

جنگ سرد روسیه با غرب، در شرقی ترین مرزهای اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ریگا، پایتخت لتونی میزبان تانکها و تجهیزات نظامی ناتو بود. ارسال تانک و تجهیزات نظامی آمریکایی در راستای طرح مانور مشترک نظامی ناتو در لتونی انجام می

ریگا، پایتخت لتونی میزبان تانکها و تجهیزات نظامی ناتو بود. ارسال تانک و تجهیزات نظامی آمریکایی در راستای طرح مانور مشترک نظامی ناتو در لتونی انجام می گیرد. نزدیک به ۷۵۰ تانک، نفربر و تجهیزات نظامی به لتونی ارسال شدند.

آگهی

ریموند ویونی، وزیر دفاع لتونی می گوید: “ما کشوری هستیم که تانکها و تجهیزات نظامی ناتو را میزبانی می کنیم. همه این تجهیزات در خدمت ناتو در منظقه بالکان قرار می گیرند. استقرار این تجهیزات در بالکان حیاتی است. ما باید بواسطه ماده پنجم ناتو همیشه در آمادگی کامل قرار داشته باشیم.”

با آغاز بحران در شرق اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، اغلب کشورهای کوچک همسایه روسیه نگرانی زیادی به بی ثباتیهای ناشی از جنگ سرد بین روسیه و ناتو دارند و در این میان بسیاری از آنها دست به دامن ناتو شده اند تا از اشغال احتمالی روسیه در امان بمانند.

اما همزمان با ارسال تجهیزات ناتو به لتونی، روسیه هم در اوستیای شمالی در نزدیکی مرز گرجستان مانور نظامی برگزار کرد تا توانایی هایی اش را به رخ ناتو بکشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابتکاری جدید برای کمک به اوکراین؛ لتونی خودروی رانندگان مست را توقیف و به کی‌یف اهدا می‌کند

لتونی دچار بدترین سیل چند دهه اخیر شد

ادامه چرخش به غرب ایروان؛ ارمنستان و آمریکا رزمایش نظامی مشترک برگزار می‌کنند