Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پنهانکاری اتحادیه جهانی دوچرخه سواری درباره اتهامات دوپینگ آرمسترانگ

پنهانکاری اتحادیه جهانی دوچرخه سواری درباره اتهامات دوپینگ آرمسترانگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک کمیسیون مستقل تعدادی از سران پیشین اتحادیه جهانی دوچرخه سواری را متهم کرده است که دوپینگ برخی قهرمانان دوچرخه سواری از جمله لانس آرمسترانگ را برای

آگهی

یک کمیسیون مستقل تعدادی از سران پیشین اتحادیه جهانی دوچرخه سواری را متهم کرده است که دوپینگ برخی قهرمانان دوچرخه سواری از جمله لانس آرمسترانگ را برای سالها پنهان کرده بودند.

در گزارش این کمیسیون که روز دوشنبه منتشر شد، هاین وربروگن و پت مککواید، از روسای سابق اتحادیه جهانی دوچرخه سواری به حمایت از مصرف کنندگان مواد نیروزا متهم شده اند.

این در حالی است که آقای وربروگن در سال ۱۹۹۸ یعنی در دوران ریاستش بر این نهاد مدعی شده بود که «آزمایشات ضد دوپینگ کارآیی کافی را ندارند و نمی توانند همه مواد نیروزا را تشخیص دهند و این مشکل مختص دوچرخه سواری نیست و ورزش های دیگر را نیز شامل می شود.»

آرمسترانگ که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ هفت بار پیاپی قهرمان تور دوفرانس شد، بارها مورد آزمایش ضد دوپینگ قرار گرفت ولی تا سال ۲۰۱۲ به اتهام استفاده از مواد نیروزا مجرم شناخته نشد.

سرانجام در پی گزارش آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا، تمام عناوین قهرمانیش از او سلب و تا پایان عمر از حضور در دنیای دوچرخه سواری محروم شد. چند ماه بعد، آرمسترانگ در مصاحبه ای با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی به مصرف داروهای نیروزا اقرار کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها