Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

از نگاهی به رقابتهای بابسلد تا معرفی ورزش رزمی کندو

از نگاهی به رقابتهای بابسلد تا معرفی ورزش رزمی کندو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رقابتهای بابسلد در وینتربرگ آلمان

جمعی از حرفه ای های ورزش «بابسلد» برای حضور در رقابتهای قهرمانی این رشته به آلمان آمده اند. مسابقات سال گذشته که بدلیل همزمانی با المپیک زمستانی سوچی برگزار نشد، در این دوره به میانه راه خود رسیده است.

در دو نفره زنان، زوج النا میرز تایلور و چرل گرت، نخستین مدال طلای آمریکا در رقابتهای قهرمانی بابسلد را برای کشورشان به ارمغان آوردند. این دو آمریکایی که در بازیهای المپیک، نقره گرفته بودند در سه دور از مجموع چهار دور مسابقه فینال رکورد پیشین خود را هم تغییر دادند.

اما در دو نفره مردان، مدال طلا به آلمانی ها رسید. تورستن مارگیس و فرانچسکو فردریش با ثبت بهترین زمان در هر چهار دور، قاطعانه بعنوان تیم اول، روی سکو رفتند.

رقابتهای اسکیت سرعت در قزاقستان

رقابتهای قهرمانی «اسکیت سرعت» امسال به میزبانی آستانه برگزار شد. زنان و مردان اسکیت باز در نبردی دو روزه در «آلو آیس پلس»، واقع در پایتخت قزاقستان هنرهای خود را به نمایش گذاشتند.

هر یک از ورزشکاران، دوبار در 500 متر و دو بار هم در 1000 متر، مهارت و سرعت خود را به نمایش گذاشتند تا در نهایت، بهترین زمان میانگین، قهرمان نهایی را مشخص کند.

در قسمت زنان، بریتانی بوئه آمریکایی با ثبت بهترین زمان در هر چهار دور، مدال طلا را از آن خود کرد. هیدر ریچاردسن، هموطن او دوم شد و کارولینا اربانووا، از جمهوری چک، بعنوان نفر سوم روی سکو رفت.

در قسمت مردان، مدال طلا به اسکیت بازی از روسیه رسید. پاول کولیزنیکوف در سه دور از مجموع چهار دور اول شد و بعد از هیجده سال وقفه، اولین طلای روسیه در این رشته را بدست آورد. سرگئی کلوچنیا در سال 1997 برای روسیه در اسکیت سرعت طلا گرفته بود. هاین اوتر اسپیر از هلند به مدال نقره رسید و الکسی یسین روس برنز گرفت.

نگاهی به رقابتهای «پنج گانه» در آمریکا

«پنج گانه مدرن» رقابتی است جسمانی و ذهنی، و آزمونی است برای نشان دادن نحوه استفاده از مهارتها در تیراندازی، شمشیرزنی، شنا، سوارکاری و دو و میدانی. این مبارزه سنگین تلفیقی است از روح حاکم بر ورزشهای باستانی و ورزشهای عصر مدرن.

مرحله نخست از فصل جدید پیکارهای ورزشی «پنج گانه مدرن» به میزبانی فلوریدا برگزار شد.

طی این رقابت مهیج ورزشکاران در پنج مرحله، در شمشیر بازی، شنای آزاد دویست متر، پرش با اسب، تیراندازی با تپانچه و دوی صحرانوردی سه کیلومتر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در پایان این رقابت پنج مرحله ای، جیمز کوک در قسمت مردان به مدال طلا دست پیدا کرد. عمرو الجزیری از مصر رقیب جدی او در این مسابقات بود.

سامانتا ماری هم در قسمت زنان برای بریتانیا طلا گرفت.

آگهی

دور دوم این رقابتها در قاهره، پایتخت مصر برگزار خواهد شد.

بارسلون میزبان رقابتهای «رولر گیمز»

برای ورزشکاران و طرفداران اسکیت هیچ چیزی هیجان انگیزتر از این نیست که بتوانند در همه رشته های این ورزش در رقابتهایی شبیه المپیک با یکدیگر مسابقه بدهند.

نخستین دوره مسابقات اسکیت «رولر گیمز» در سال 2017 به میزبانی بارسلون برگزار خواهد شد.

آگهی

قرار است ورزشکاران در ده رشته اسکیت با یکدیگر رقابت کنند. از اسکیت هنری گرفته تا اسکیت سرعتی یا اسکیت بر روی یخ و همینطور «اسکیت بورد».

در صورت برگزاری موفقیت آمیز این بازیها، احتمال حضور اسکیت در بازیهای المپیک افرایش می یابد.

کمیته بین المللی المپیک در نظر دارد از سال 2020 ورزشهای جدیدی را به تقویم بازیهای المپیک اضافه کند. اما همه چیز به نمایش اسکیت بازان بستگی خواهد داشت: دو سال دیگر در بارسلون.

آشنایی با ورزش رزمی کندو

آگهی

«کندو» یک هنر رزمی مدرن ژاپنی است که ریشه در شمشیر زنی سامورایی دارد. تلفیقی از ورزش و هنر که هماهنگی بین جسم و ذهن در آن اهمیت بسزایی دارد.

دو «کندوکای» با شمشیرهای چوبی، از جنس خیزران یا همان بامبو، توانایی ذهنی و بدنی یکدیگر را به چالش می کشند.

در زمان مبارزه صورت ورزشکاران با گونه ای زره موسوم به «بوگو» پوشانده می شود و آنها لباس سنتی ژاپنی بر تن می کنند.

تکنیکهای امتیازگیری در کندو شامل ضربه زدن با لبه تیز شمشیر و فرو کردن نوک آن بر روی قسمت های مشخصی از سر، بدن و دست حریف است که البته بوسیله زره بوگو محافظت می شوند.

آگهی

این مسابقه رزمی در سه امتیاز برگزار می شود. در صورتیکه یک کندوکای دو امتیاز نخست را از آن خود کند، برنده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با معرفی قهرمانان اوزان سبک استارت خورد