Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقاد وزرای خارجه ایران و آمریکا از فشارهای بیرونی بر روند مذاکرات اتمی

انتقاد وزرای خارجه ایران و آمریکا از فشارهای بیرونی بر روند مذاکرات اتمی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مذاکرات دو جانبه مقام های آمریکایی و ایرانی بر سر برنامه هسته ای ایران دیروز چهارشنبه در سوئیس پایان یافت و از سرگیری آن به ده روز دیگر موکول شد. جان

آگهی

مذاکرات دو جانبه مقام های آمریکایی و ایرانی بر سر برنامه هسته ای ایران دیروز چهارشنبه در سوئیس پایان یافت و از سرگیری آن به ده روز دیگر موکول شد.

جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا فشارهای بیرونی را عاملی در منحرف کردن مذاکرات از مسیر دستیابی به توافق نمی داند.

او پس از مذاکره با همتای ایرانی خود گفت: «می دانیم که کسی هیچ جایگزین مناسب و پایدارتری برای جلوگیری ایران از دست یافتن به سلاح هسته ای ارائه نکرده است. درخواست از ایران برای اینکه صرفا تسلیم شود، اصلا یک طرح نیست و هیچ یک از شرکا در گروه ۵+۱ ما را در این زمینه حمایت نخواهند کرد.»

اشاره آقای کری به موضع سرسختانه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل است که روز سه شنبه در کنگره آمریکا سخنرانی جنجالی ای ایراد کرد.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران بر این باور است که در مذاکرات پیشرفت هایی حاصل شده اما اختلافات و تصمیم گیری های مهم و دشوار باقی مانده است.

او نیز با اشاره به فشارهای اسرائیل بر این مذاکرات گفت:«شکافهای جدی ای وجود دارد که باید رفع شود. اما این بدان معنا نیست که نمی توانیم به جلو حرکت کنیم. مشکل جدی فشارهای زیادی است که از سوی جنگ طلبان بر مذاکرات تحمیل می شود.»

سخنان بنیامین نتانیاهو که توافق هسته ای گروه ۵+۱ با تهران را به مثابه دستیابی ایران به سلاح هسته ای تلقی می کند، با انتقاد تند مقامها و رسانه های این کشور روبرو شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کامران شیخه به رغم هشدار عفو بین‌الملل اعدام شد

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد