کیپ تاون در چنبره حریق

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کیپ تاون در چنبره حریق

حریق در دومین شهر پر جمعیت آفریقای جنوبی برای چهارمین روز متوالی زبانه می کشد. کیپ تاون که یکی از محبوب ترین شهرهای جهان برای گردشگران است، اکنون تعداد قابل توجهی از اماکن مسکونی، هتل ها و هزاران هکتار زمین زراعی خود را در آتش از دست می دهد.

The beast with many heads. #capetown #capefire #fire

Une vidéo publiée par Craig Parker (@wikid_pixels) le

نیروهای آتشنشانی برای اطفای حریق بی وقفه در تلاش هستند. در این عملیات از هواپیماهای آبپاش نیز استفاده می شود. صدها تن از ساکنان مجبور شده اند تا به دلیل بالارفتن دما و وزش بادهای سوزان شبانه خانه های خود را ترک کنند. در مجموع 13 باب واحد مسکونی تخریب شده یا به دلیل آتش سوزی آسیب دیده است.

#NSRI called to assist the fire! #capetown #fire

Une vidéo publiée par David Rosenberg (@dave_rosenberg) le

وقوع این حریق تاکنون تلفاتی در بر نداشته است. تنها ده ها تن به دلیل استنشاق دود از مراقبت پزشکی برخوردار شده اند.
از سویی دیگر وزش باد سبب شده است تا در طول شب گرمای سوزان به منطقه «کالک بی» برسد. این منطقه روستایی به دلیل تنوع رستوران های ویژه غذای دریایی که دارد، مشهور است. تمامی این منطقه به دلیل تغییر جهت وزش باد دچار دستخوش گرمای نابهنگام شده است. مدارس اعلام تعطیلی کرده اند، جاده ها با ازدحام خودروها مواجه شده و رفت و آمد دچار وقفه است.

امدادگران امیدوارند که با تغییر مجدد دما شرایط بهبود یابد. روز سه شنبه دما در کیپ تاون به بیش از 40 درجه سانتیگراد رسید. انتظار می رود که بارش باران به پائین آمدن دما کمک کند.

در همین حال، تور سالانه دوچرخه سواری کیپ تاون نیز از این رویداد طبیعی متاثر خواهد شد. احتمالا مسیر این رویداد ورزشی که رقابتی میان 35 هزار رکابزن در مسافتی 109 کیلومتری است، روز شنبه تغییر می کند.

آتش سوزی کیپ تاون در قاب تصویر

  • Cape Town wildfires

    Reuters

  • Reuters

  • Reuters

  • Reuters

  • Reuters

  • Reuters

  • Reuters