از سرگیری بحث درباره قانون تنبیه بدنی کودکان در فرانسه

از سرگیری بحث درباره قانون تنبیه بدنی کودکان در فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به دنبال اعتراض یک سازمان غیر دولتی بریتانیایی به قانون فرانسه که تنبیه بدنی کودکان را مجاز کرده است، بحث درباره ممنوعیت آن در قوانین فرانسه بار دیگر

آگهی

به دنبال اعتراض یک سازمان غیر دولتی بریتانیایی به قانون فرانسه که تنبیه بدنی کودکان را مجاز کرده است، بحث درباره ممنوعیت آن در قوانین فرانسه بار دیگر مطرح شده است.

شورای اروپا هم قرار است روز چهارشنبه در این باره نظر دهد. ناظران معتقدند که شورای اروپا از فرانسه، بعنوان کشوری که در آن خشونت علیه کودکان ممنوع است،خواهد خواست تا قوانینش را درباره تنبیه بدنی کودکان، شفاف تر کند.

اما نظرات شهروندان فرانسوی در این باره متفاوت است. شهروندی در پاسخ به این سوال که آیا از تنبیه بدنی پدر و مادرش علیه او ناراحت نشده می گوید: “نه به هیچ وجه. می بینید که حالم خوب است. فکر می کنم بهتره که کمی تنبیه بدنی هم وجود داشته باشد.”

اما شهروند دیگری معتقد است: “می توان با کودکان صحبت کرد و به آنها چیزهایی را فهماند. نیازی به تنبیه نیست چون این کار باعث می شود که آنها خودشان هم این عمل را بعدا انجام دهند.”

برخی کارشناسان معتقدند که تنبیه بدنی کودکان نه تنها غیر موثر است بلکه برای سلامتی آنها هم مضر است.

بنابر این گزارش، تنبیه بدنی کودکان ممکن است باعث اختلال در رشد مغز و عاطفه و در سنین بالاتر موجب کاهش اعتماد به نفس در افراد شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت «تنبیه با چوب» در مدرسه‌ای در آمریکا

اعتصاب گسترده در فرانسه پروازهای سراسر اروپا را تحت تاثیر قرار داد

عفو بین‌الملل «تداوم فرسایش» حقوق بشر در فرانسه در سال ۲۰۲۳ را محکوم کرد