Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دو عنوان قهرمانی دیگر برای آنا فنینگر و مارسل هیرشر

دو عنوان قهرمانی دیگر برای آنا فنینگر و مارسل هیرشر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مجله هفتگی اسکی را با آخرین دوئل آنافنینگر و تینا مازه شروع می کنیم. اسکی باز اتریشی، روز یکشنبه ضمن قهرمانی در رقابتهای «سوپرترکیبی» در بلغارستان،

آگهی

مجله هفتگی اسکی را با آخرین دوئل آنافنینگر و تینا مازه شروع می کنیم. اسکی باز اتریشی، روز یکشنبه ضمن قهرمانی در رقابتهای «سوپرترکیبی» در بلغارستان، اندوخته امتیازاتش را در نبرد با تینا مازه اسلوونیایی در صدر جدول کلی رده بندی افزایش داد.

قهرمانی آنا فنینگر در سوپر ترکیبی

رقابتهای «سوپر ترکیبی» زنان روز یکشنبه در پیست مه گرفته بانسکوی بلغارستان برگزار شد و طی آن آنا فنینگر به مقام قهرمانی رسید.

این اسکی باز بیست و پنج ساله اتریشی در هر دو ماده «سوپر-جی» و «اسلالوم» خوش درخشید.

در سوپرجی با ثبت زمان: یک دقیقه و 12 ثانیه و 73 صدم ثانیه، و در مارپیچ کوچک با ثبت زمان: 2 دقیقه و 5 ثانیه و 6 صدم ثانیه.

آنا فنینگر با این پیروزی اختلاف خود را در جدول عمومی رده بندی با تینا مازه به 64 امتیاز رساند.

اسکی باز اهل اسلوونی با چهل و پنج صدم ثانیه اختلاف در «سوپرجی» و سی و نه صدم ثانیه اختلاف در «مارپیچ کوچک» به مقام دوم رضایت داد و در نهایت کاترین زتل اتریشی بعنوان نفر سوم روی سکو رفت.

قهرمانی مارسل هیرشر در مارپیچ بزرگ

رقابتهای اسکی آلپاین مردان در «گارمیش پارتن کیرشن» آلمان ادامه یافت و در مارپیچ بزرگ، مارسل هیرشر به مقام قهرمانی رسید.

این اسکی باز بیست و پنج ساله اتریشی
و پیشتاز جدول کلی رده بندی، با این پیروزی برای رقبای خود بیش از پیش خط و شانه کشید.

فلیکس نورویتر از آلمان با سه ثانیه و بیست و هشت صدم ثانیه اختلاف، دوم شد

بنیامین رایش اتریشی هم با سه ثانیه و 44 صدم ثانیه اختلاف، بعنوان نفر سوم روی سکو رفت.

تد لگتی آمریکایی دوازده صدم ثانیه از این اسکی باز اتریشی کم آورد و به مقام چهارم رضایت داد.

مارسل هیرشر، استعداد اسکی اتریش

پس از نمایش تحسین برانگیز مارسل هیرشر در گارمیش پارتن کیرشن، این اسکی باز اتریشی یک گام دیگر به افتخار آفرینی مجدد نزدیکتر شد. احتمال دارد او بتواند برای چهارمین سال متوالی جام جهانی اسکی را فتح کند.

فرانک پیکار، کارشناس ما در این باره بیشتر توضیح می دهد: «این اسکی باز را تحسین می کنم. با اینکه از نظر جسمانی فوق العاده نیست ولی در اسکی، بویژه در اسلاوم عملکرد فوق العاده ای دارد؛ نه بخاطر گامهایش، بلکه به خاطر سرعتش، به خاطر توانایی اش در انتخاب مسیر و لغزاندن ماهرانه چوبهایش روی برف. به نظرم مارپیچ بزرگ، ماده مورد علاقه اوست و توانایی پشت سر گذاشتن پیچ ها و افزودن بر سرعت، از ویژگی های بارز هیرشر است. تماشای اسکی او واقعا لذت بخش است. نمی دانم بالاخره روزی او را بر سکوی قهرمانی ماده سرعت هم خواهیم دید یا نه ولی به هر حال در مارپیچ بزرگ استعداد فوق العاده ای دارد. مشکلی که شاید برای او وجود داشته باشد این است که اتریش اسکی بازان بسیار خوبی در ماده سرعت دارد و بنابراین رسیدن به قله در این ماده، کار آسانی نیست.»

گاه شمار اسکی آلپاین

بیست و یکم دسامبر 1998 در پیست اسکی «ایگلز» (Igls)، در ارتفاعات اینسبروک در مرکز تیرول در اتریش بود که هرمان مایر، یکی از 54 عنوان خود در جام جهانی را بدست آورد. او که پیش تر به حرفه بنایی اشتغال داشت در چنین روزی، در ماده «سوپر-جی» بهترین زمان ممکن را بدست آورد. تا اینجای ماجرا، هیچ چیز شگفت انگیزی وجود ندارد اما وقتی به جدول رده بندی نگاه می کنیم شگفتی آغاز می شود. هر نه نفر اول، اتریشی بودند، افتخاری تاریخی برای این کشور، حتی بهتر از رکورد فرانسوی ها. آنها سی سال پیش تر از این موفق شده بودند در ماده سرعت در «آبتونه» (Abetone) ایتالیا، شش رتبه اول جدول را به خود اختصاص دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها