Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخست وزیر استرالیا خواستار عفو محکومان به اعدام در اندونزی

نخست وزیر استرالیا خواستار عفو محکومان به اعدام در اندونزی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر استرالیا چهارشنبه شب در گفتگو با جوکو ویدیدو، رئیس جمهوری اندونزی از وی خواست تا دو استرالیایی متهم به اعدام را عفو کند. صدور حکم اعدام

آگهی

نخست وزیر استرالیا چهارشنبه شب در گفتگو با جوکو ویدیدو، رئیس جمهوری اندونزی از وی خواست تا دو استرالیایی متهم به اعدام را عفو کند.

صدور حکم اعدام در اندونزی برای یازده تبعه خارجی از جمله دو استرالیایی، تلاش دیپلماتیک تونی ابوت را در پی داشته است. نخست وزیر استرالیا درباره گفتگو با رئیس جمهوری اندونزی به خبرنگاران گفت: «به نظرم این کار به دو جوان استرالیایی کمکی نمی کند که به صورت علنی محتوای گفتگو را بیان کنم. کافی است که بگویم رئیس جمهوری کاملا موضع ما را درک می کند.»

رئیس جمهوری اندونزی بر به اجرا گذاشتن حکم اعدام این یازده متهم به قاچاق موادمخدر تاکید کرده است. علاوه بر متهمان استرالیایی، اتباع فرانسه، برزیل و هلند نیز در میان محکومان هستند.

نخست وزیر استرالیا پیش تر همین تقاضا را با ابراز خشم بیان کرده بود. جاکارتا در پاسخ هشدار داده بود که تهدید زبان دیپلماسی نیست. ارماناتا نصیر، سخنگوی وزارت امورخارجه اندونزی گفت: «ما می خواهیم تاکید کنیم که این تلاش ها در چارچوب قوانین اندونزی صورت گرفته است.»

شش تن از جمله پنج تبعه خارجی در اندونزی روز هجدهم ژانویه به اتهام قاچاق موادمخدر اعدام شدند. این اتباع خارجی، شهروندان برزیل، مالاوی، نیجریه، ویتنام و هلند بودند که حکمشان با تیرباران به اجرا گذاشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتی دانشمندان از مشاهده یک اورانگوتان وحشی که برای درمان زخمش از گیاه دارویی استفاده کرد

وزیر دفاع اندونزی با کارنامه نقض حقوق بشر مدعی پیروزی در انتخابات شد

انتخابات در بزرگترین دموکراسی مسلمان جهان؛ چه‌کسی میراث‌دار اوبامای آسیا در اندونزی می‌شود؟