نخست وزیر استرالیا خواستار عفو محکومان به اعدام در اندونزی

نخست وزیر استرالیا خواستار عفو محکومان به اعدام در اندونزی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر استرالیا چهارشنبه شب در گفتگو با جوکو ویدیدو، رئیس جمهوری اندونزی از وی خواست تا دو استرالیایی متهم به اعدام را عفو کند. صدور حکم اعدام

آگهی

نخست وزیر استرالیا چهارشنبه شب در گفتگو با جوکو ویدیدو، رئیس جمهوری اندونزی از وی خواست تا دو استرالیایی متهم به اعدام را عفو کند.

صدور حکم اعدام در اندونزی برای یازده تبعه خارجی از جمله دو استرالیایی، تلاش دیپلماتیک تونی ابوت را در پی داشته است. نخست وزیر استرالیا درباره گفتگو با رئیس جمهوری اندونزی به خبرنگاران گفت: «به نظرم این کار به دو جوان استرالیایی کمکی نمی کند که به صورت علنی محتوای گفتگو را بیان کنم. کافی است که بگویم رئیس جمهوری کاملا موضع ما را درک می کند.»

رئیس جمهوری اندونزی بر به اجرا گذاشتن حکم اعدام این یازده متهم به قاچاق موادمخدر تاکید کرده است. علاوه بر متهمان استرالیایی، اتباع فرانسه، برزیل و هلند نیز در میان محکومان هستند.

نخست وزیر استرالیا پیش تر همین تقاضا را با ابراز خشم بیان کرده بود. جاکارتا در پاسخ هشدار داده بود که تهدید زبان دیپلماسی نیست. ارماناتا نصیر، سخنگوی وزارت امورخارجه اندونزی گفت: «ما می خواهیم تاکید کنیم که این تلاش ها در چارچوب قوانین اندونزی صورت گرفته است.»

شش تن از جمله پنج تبعه خارجی در اندونزی روز هجدهم ژانویه به اتهام قاچاق موادمخدر اعدام شدند. این اتباع خارجی، شهروندان برزیل، مالاوی، نیجریه، ویتنام و هلند بودند که حکمشان با تیرباران به اجرا گذاشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش‌های چین و ایالات متحده چه تاثیری بر بازارهای جهانی گذاشته است؟

در بحبوحه تنش‌های دیپلماتیک، هند صدور ویزا برای کانادایی‌ها را به حالت تعلیق درآورد

ممنوعیت ورود هیئت پارلمانی اروپا به تونس؛ بروکسل توافقنامه مهاجرتی را تعلیق می‌کند؟