روزنه هایی از امید در شرق اوکراین؛ خروج سلاحهای سنگین و تبادل اسرا

روزنه هایی از امید در شرق اوکراین؛ خروج سلاحهای سنگین و تبادل اسرا
نگارش از Sharam Akhavan
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جدایی طلبان شرق اوکراین اعلام کردند که طبق مهمترین بند توافق مینسک، تسلیحات نظامی سنگین خود را از روز یکشنبه از خط مقدم درگیری ها با ارتش خارج می

آگهی

جدایی طلبان شرق اوکراین اعلام کردند که طبق مهمترین بند توافق مینسک، تسلیحات نظامی سنگین خود را از روز یکشنبه از خط مقدم درگیری ها با ارتش خارج می کنند. از سوی دیگر مقام های ارتش اوکراین می گویند دهها خودروی زرهی و تانک روز شنبه از مرز روسیه به جدایی طلبان رسیده است.

به گفته ارتش اوکراین، برخلاف توافقی که ده روز پیش در مینسک امضا شد، حملات جدایی طلبان همچنان ادامه دارد.

آندری لیسنوکو سخنگوی ارتش اوکراین اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، جدایی طلبان بیش از ۴۴ حمله بویژه در منطقه ماریوپل انجام داده اند.

با این حال روز شنبه، ارتش اوکراین و جدایی طلبان، با اجرای یکی از بندهای توافق مینسک، نزدیک به ۲۰۰ نفر از زندانیان جنگی را مبادله کردند. تبادل اسرا در روستایی در بیست کیلومتری غرب لوهانسک انجام شد.

ویکتور مِدودچوک، نماینده دولت اوکراین برای تبادل زندانیان گفت: «ما یک فهرست ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفری از کسانی داریم که توسط جمهوری خودخوانده دونتسک و جمهوری خودخوانده لوهانسک اسیر شده اند و هیچ کس از سرنوشتشان اطلاع ندارد. امیدواریم که آنها زنده هستند. در اینصورت مطمئنا آنها را پیدا خواهیم کرد اما امیدواریم که زنده باشند.»

به گفته جدایی طلبان، اغلب زندانیان در شهر استراتژیک دبالستوه اسیر شده اند. این شهر پس از چند هفته محاصره، چهارشنبه گذشته به دست جدایی طلبان افتاد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار مرگبار در راهپیمایی مدافعان صلح در اوکراین

یک سال جنگ داخلی در اوکراین؛ آنچه گذشت

پرتاب سه نارنجک در جلسه شورای روستایی در اوکراین؛ انگیزه احتمالی نارنجک‌‌انداز اعلام شد