Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

نگاهی به نامزدان بهترین فیلم خارجی و انیمیشن اسکار۲۰۱۵

نگاهی به نامزدان بهترین فیلم خارجی و انیمیشن اسکار۲۰۱۵
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک میهمانی غیر رسمی در لس آنجلس برای معرفی پنج فیلمی که در بخش فیلم های خارجی اسکار نامزد شده اند برگزار شد. مراسم اسکار قرار است شب یک شنبه ۲۲ فوریه

آگهی

یک میهمانی غیر رسمی در لس آنجلس برای معرفی پنج فیلمی که در بخش فیلم های خارجی اسکار نامزد شده اند برگزار شد. مراسم اسکار قرار است شب یک شنبه ۲۲ فوریه برگزار شود.

فیلم های ایدا از لهستان، لویاتان از روسیه، تیمبوکتو از موریتانی، نارنگی ها از استونی و قصه های وحشی از آرژانتین، پنج فیملی هستند که در بخش فیلم های غیر انگلیسی زبان اسکار رقابت خواهند کرد.

فیلم «ایدا» به کارگردانی «پاول پاولیکوفسکی» از لهستان داستانی راهبه ای با نام ایدا است که در دهه ۱۹۶۰ در لهستان کمونیست در جستجوست تا بفهمد در طول جنگ جهانی دوم چه اتفاقی برای والدینش افتاده است.

نامزد دیگر این بخش از اسکار، فیلم لویاتان به کارگردانی «آندری زیاگینتسف» از روسیه است. آندری زیاگینتسف می گوید:
«وقتی یک فیلم می سازید، هیچ ترسی ندارید بجز یک چیز، اینکه آیا موفق می شوید تمام چیزهایی را که می خواهید، بسازید؟»

لویاتان فیلمی درباره فساد دولتی در روسیه و مبارزه بی نتیجه یک مرد در برابر مقامات فاسد دولتی است. با این حال منتقدان روس این فیلم را فیلمی ضد پوتین و ضد روسیه توصیف کرده اند که تصویری منفی از روسیه نشان می دهد.

فیلم دیگری که مورد توجه منتقدان قرار گرفته فیلم «تیمبوکتو» به کارگردانی «عبدالرحمان سیساکو» از موریتانی است. داستان این فیلم درباره چوپانی است که زندگی صلح آمیزی دارد اما پس از درگیری با یک ماهیگیر محلی، با چهره خشن قوانین جدید اسلامی آشنا می شود که توسط اسلام گرایان افراطی اجرا می شود.

در بخش نامزدان بهترین انیمیشن، «قهرمان بزرگ ۶»، «باکسترولز»، «چگونه اژدهایتان را تربیت کنید ۲»، «آوای دریا» و «داستان شاهزاده کاگویا» را می توان دید. دو انیمیشن پرهزینه «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید ۲» و «قهرمان بزرگ ۶» دو شانس اصلی در این شاخه هستند.

فیلم باکسترولز نیز یکی از نامزدهاست که بر اساس داستانی از الن اسناو با نام «هیولاها اینجایند» توسط کمپانی فیلم سازی فانتزی ساخته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم مرد پرنده ای سه جایزه اسکار را ربود

اسکار ۲۰۱۵؛ نامزدهای دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدهای اسکار بهترین هنرپیشه مرد چه کسانی هستند؟