نهایی شدن قانون اصلاحات اقتصادی در فرانسه و انتقاد مخالفان

نهایی شدن قانون اصلاحات اقتصادی در فرانسه و انتقاد مخالفان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در فرانسه، پارلمان این کشور لایحه عدم اعتماد به دولت را که نمایندگان مخالف مطرح کرده بودند، رد کرد و بدین ترتیب قانون اصلاحات اقتصادی، مشهور به قانون

آگهی

در فرانسه، پارلمان این کشور لایحه عدم اعتماد به دولت را که نمایندگان مخالف مطرح کرده بودند، رد کرد و بدین ترتیب قانون اصلاحات اقتصادی، مشهور به قانون مکرون عملا به تصویب رسید. این لایحه تنها توانست موافقت ۲۳۴ نماینده مجلس را کسب کند در حالی که تصویب آن نیازمند ۲۸۹ رای برای سرنگونی دولت مانوئل والس بود.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه در پارلمان گفت: «ما با تمام ابزارهایی که قانون اساسی در اختیارمان قرار می دهد این مسیر را ادامه می دهیم. ما بطور خستگی ناپذیری مسیر اصلاحات را دنبال می کنیم. ما به حرکت بسوی پیشرفت برای فرانسه و فرانسویان ادامه خواهیم داد.»

دولت سوسیالیست فرانسه با استفاده از ابزار قدرت ویژه ای که قانون اساسی در اختیار دولت قرار داده بدون مراجعه به پارلمان این قانون را تصویب کرد با اینحال پارلمان می تواند با رای عدم اعتماد، دولت را سرنگون کند که این اقدام پارلمان روز پنج شنبه رای نیاورد.

نیکلا سارکوزی رئیس جمهور
ی سابق و دبیر کل حزب محافظه کار او ام پ می گوید: «اگر از ماده ۴۹.۳ قانون که مانند استفاده از بمب اتم است برای قانون کوچکی مانند مکرون استفاده کنیم چطور فرانسوا اولاند می خواهد اصلاحات بزرگ را پیش ببرد؟ فقط من نیستم که اینطوری فکر می کنم. همه ناظران درباره این نکته توافق دارند. استفاده از ماده ۴۹.۳ اثبات کننده ضعف رئیس جمهوری است.»

با عدم رای پارلمان به سرنگونی دولت، قانون مکرون که با هدف فعال کردن شرایط کسب و کار و با اختیار دولت تصویب شده بود بدون مشکل اجرا خواهد شد. یکی از موضوعات بحث انگیز این قانون، امکانی برای فعالیت برخی فروشگاهها در روز یک شنبه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از بازار ویژه کریسمس در استراسبورگ فرانسه

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت

خوراندن مواد مخدر به قصد تعرض جنسی؛ همه آنچه باید درباره اتهامات سناتور فرانسوی مظنون دانست