جت های بریتانیا هواپیماهای نظامی روسیه را از سواحل انگلستان دور کردند

جت های بریتانیا هواپیماهای نظامی روسیه را از سواحل انگلستان دور کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جت های جنگنده تایفون نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا روز چهارشنبه راه را بر دو هواپیمای بمب افکن روسیه که در حال گشت زنی در سواحل انگلستان بودند بستند

آگهی

جت های جنگنده تایفون نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا روز چهارشنبه راه را بر دو هواپیمای بمب افکن روسیه که در حال گشت زنی در سواحل انگلستان بودند بستند. این دو هواپیما اگرچه وارد حریم هوایی بریتانیا نشده بودند، اما سخنگوی وزارت دفاع بریتانیا می گوید جت های نیروی هوایی این کشور دو هواپیمای روسی را تا خارج از قلمروی هوایی بریتانیا همراهی کردند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه گفت: “می خواهم به مردم بریتانیا اطمینان دهم که هرگاه چنین اتفاقی تکرار شود، ما جت های تایفون خود را به کار خواهیم گرفت تا این هواپیماها را به خارج از قلمروی منافع بریتانیا هدایت کنند. در گذشته هرگاه چنین کرده ایم هیچ هواپیمای نظامی وارد حریم فضایی ما نشده است.”

در عین حال یک کانال تلویزیونی دولتی روسیه روز پنجشنبه ویدیویی را نشان داده و مدعی شده که جنگنده های ناتو هواپیماهای نظامی روسیه را اسکورت کرده اند. اما تاریخ ضبط این ویدیو اعلام نشده است. بنا به گزارش وزارت دفاع بریتانیا طی ۱۲ ماه گذشته یعنی از فوریه سال ۲۰۱۴ تا کنون هواپیماهای نظامی روسیه ۵۰ بار در مرزهای هوایی بریتانیا مشاهده شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟