Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جت های بریتانیا هواپیماهای نظامی روسیه را از سواحل انگلستان دور کردند

جت های بریتانیا هواپیماهای نظامی روسیه را از سواحل انگلستان دور کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جت های جنگنده تایفون نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا روز چهارشنبه راه را بر دو هواپیمای بمب افکن روسیه که در حال گشت زنی در سواحل انگلستان بودند بستند

آگهی

جت های جنگنده تایفون نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا روز چهارشنبه راه را بر دو هواپیمای بمب افکن روسیه که در حال گشت زنی در سواحل انگلستان بودند بستند. این دو هواپیما اگرچه وارد حریم هوایی بریتانیا نشده بودند، اما سخنگوی وزارت دفاع بریتانیا می گوید جت های نیروی هوایی این کشور دو هواپیمای روسی را تا خارج از قلمروی هوایی بریتانیا همراهی کردند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه گفت: “می خواهم به مردم بریتانیا اطمینان دهم که هرگاه چنین اتفاقی تکرار شود، ما جت های تایفون خود را به کار خواهیم گرفت تا این هواپیماها را به خارج از قلمروی منافع بریتانیا هدایت کنند. در گذشته هرگاه چنین کرده ایم هیچ هواپیمای نظامی وارد حریم فضایی ما نشده است.”

در عین حال یک کانال تلویزیونی دولتی روسیه روز پنجشنبه ویدیویی را نشان داده و مدعی شده که جنگنده های ناتو هواپیماهای نظامی روسیه را اسکورت کرده اند. اما تاریخ ضبط این ویدیو اعلام نشده است. بنا به گزارش وزارت دفاع بریتانیا طی ۱۲ ماه گذشته یعنی از فوریه سال ۲۰۱۴ تا کنون هواپیماهای نظامی روسیه ۵۰ بار در مرزهای هوایی بریتانیا مشاهده شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس لندن به دنبال چاقوکشی که تاکنون چهار نفر را مجروح کرده است

مسابقات دوی قهرمانی جهانی حلزون‌ها

آیا مهاجرت به بریتانیا با شگفتی‌سازی حزب کارگر در منحصر به فردترین انتخابات اروپا آسان می‌شود؟