Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یونان به کمک مالی بانک مرکزی اروپا چشم دوخته است

یونان به کمک مالی بانک مرکزی اروپا چشم دوخته است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود بی نتیجه بودن نشست وزیران دارایی منطقه پولی یورو برای یافتن راه حلی در مورد بازپرداخت بدهی های یونان ، بانک ها و نیز رسانه های این کشور به

آگهی

با وجود بی نتیجه بودن نشست وزیران دارایی منطقه پولی یورو برای یافتن راه حلی در مورد بازپرداخت بدهی های یونان ، بانک ها و نیز رسانه های این کشور به امکان سازش بین آتن و شرکای اروپایی خود خوش بینند. آنها به نشست روز چهارشنبه بانک مرکزی اروپا برای اختصاص کمک به بانک های یونان چشم دوخته اند.

یانیس واروفاکیس وزیر دارایی یونان می گوید: “تردیدی ندارم که ظرف ۴۸ ساعت آینده مقامات اروپایی گردهم خواهند آمد و ما باید زبان گفتگوی لازم برای کار جدی و ایجاد زمینه های مشترک توافق را بیابیم و به قرارداد جدیدی بین یونان و اروپا دست پیدا کنیم.”

از سوی دیگر یرون دایسل بلوم، رئیس نشست وزیران دارایی منطقه یورو، موسوم به گروه اروپا، می گوید: “بهترین راه پیش رو برای رهبران یونان، تمدید برنامه نجات مالی است. دلیل اصلی این است که تمدید این طرح امکان بحث در مورد محتوای آن را فراهم می کند. زیرا برای تنظیم این محتوای جدید به زمان نیاز داریم.”

در حالی که مهلت طرح نجات مالی یونان برای بازپرداخت بدهی ها ۲۸ فوریه پایان می یابد، بی نتیجه ماندن نشست گروه اروپا، خطر بحرانی تازه برای بودجه این کشور را افزایش داده و هم زمان، تظاهرات اعتراضی مردم این کشور علیه برنامه های ریاضت اقتصادی بالا گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی نتیجه گروه یورو؛ آتن باید تا جمعه برای بدهی ها راهی بیابد

واکنش مردم یونان به بی نتیجه ماندن مذاکرات با گروه یورو

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است