یونان به کمک مالی بانک مرکزی اروپا چشم دوخته است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
یونان به کمک مالی بانک مرکزی اروپا چشم دوخته است

با وجود بی نتیجه بودن نشست وزیران دارایی منطقه پولی یورو برای یافتن راه حلی در مورد بازپرداخت بدهی های یونان ، بانک ها و نیز رسانه های این کشور به امکان سازش بین آتن و شرکای اروپایی خود خوش بینند. آنها به نشست روز چهارشنبه بانک مرکزی اروپا برای اختصاص کمک به بانک های یونان چشم دوخته اند.

یانیس واروفاکیس وزیر دارایی یونان می گوید: “تردیدی ندارم که ظرف ۴۸ ساعت آینده مقامات اروپایی گردهم خواهند آمد و ما باید زبان گفتگوی لازم برای کار جدی و ایجاد زمینه های مشترک توافق را بیابیم و به قرارداد جدیدی بین یونان و اروپا دست پیدا کنیم.”

از سوی دیگر یرون دایسل بلوم، رئیس نشست وزیران دارایی منطقه یورو، موسوم به گروه اروپا، می گوید: “بهترین راه پیش رو برای رهبران یونان، تمدید برنامه نجات مالی است. دلیل اصلی این است که تمدید این طرح امکان بحث در مورد محتوای آن را فراهم می کند. زیرا برای تنظیم این محتوای جدید به زمان نیاز داریم.”

در حالی که مهلت طرح نجات مالی یونان برای بازپرداخت بدهی ها ۲۸ فوریه پایان می یابد، بی نتیجه ماندن نشست گروه اروپا، خطر بحرانی تازه برای بودجه این کشور را افزایش داده و هم زمان، تظاهرات اعتراضی مردم این کشور علیه برنامه های ریاضت اقتصادی بالا گرفته است.