Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نشست بی نتیجه گروه یورو؛ آتن باید تا جمعه برای بدهی ها راهی بیابد

نشست بی نتیجه گروه یورو؛ آتن باید تا جمعه برای بدهی ها راهی بیابد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نشست وزرای دارایی منطقه پولی یورو موسوم به گروه یورو (یوروگروپ) بر سر چگونگی بازپرداخت بدهی های یونان بدون هیچ توافقی پایان یافت. آتن تا نشست بعدی در

آگهی

نشست وزرای دارایی منطقه پولی یورو موسوم به گروه یورو (یوروگروپ) بر سر چگونگی بازپرداخت بدهی های یونان بدون هیچ توافقی پایان یافت.

آتن تا نشست بعدی در روز جمعه فرصت دارد که در مورد پیشنهاد گروه یورو مبنی بر تمدید طرح بین المللی نجات مالی تصمیم بگیرد، طرحی که دولت چپگرای یونان از آن روگردان است.

یروئن دایسلبلوم، رئیس گروه یورو با تاکید بر انعطاف پذیری این طرح می گوید: «در این طرح بسیاری از تغییرات امکان پذیر است. اما مواردی چون حفظ بودجه و اصلاحات اقتصادی را باید در نظر داشت. قبل از هر چیز باید طرح را تمدید کرد و بعد در مو رد محتوای آن بحث کرد و نه برعکس.»

دولت جدید یونان با تمدید این برنامه موافق نیست و خواهان بازنگری شرایط بازپرداخت وام ۲۴۰ میلیارد یورویی این کشور است.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان روز گذشته با اطمینان از امکان حصول به یک توافق سخن گفت. پس از پیشنهاد پیر موسکوویسی، کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا که می توانست گشایشی در تامین نقدینگی مورد نیاز یونان طی چهار تا شش ماه آینده باشد، وزیر دارایی یونان از آمادگی اش برای امضای توافق خبر داد، اما ظاهرا این پیشنهاد چندان جدی نبوده است.

وزیر دارایی یونان با تاکید بر نامشخص بودن انعطاف پذیری های مطرح شده، گفت: «برای اجرای موثر برنامه مان پیشنهادی ارائه کردیم، برنامه ای که برای به انجام رساندن آن انتخاب شده ایم.» اشاره آقای واروفاکیس به دریافت وامی تازه از اتحادیه اروپا به منطور تامین نقدینگی مورد نیاز برای اداره کشور طی شش ماه آینده و به تعویق انداختن بازپرداخت بدهی هاست.

افی کوتسوکوستا، خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید: «آنهایی که دائما بر اجرای تعهدات پیشین یونان در بازپرداخت وامها تاکید دارند وقت خود را تلف می کنند. این پاسخ نهایی آتن به گروه یورو است. با این همه، گروه یورو و کمیسیون اتحادیه اروپا تا روز جمعه به یونان مهلت داده اند تا برای بازپرداخت بدهی هایش راه حلی بیابد. از سوی دیگر مهلت طرح حمایتی گروه یورو از اقتصاد یونان آخر ماه فوریه به سر می رسد و بودجه کشور ممکن است به خطر بیافتد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش مردم یونان به بی نتیجه ماندن مذاکرات با گروه یورو

تصاویری از رای‌گیری در پارلمان اتحادیه اروپا و پیروزی دوباره روبرتا متسولا

کمیسیون اروپا ویکتور اوربان را به دلیل سفرهایش به مسکو و چین تحریم کرد