Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

پروشنکو: برای دستیابی به صلح راهی طولانی در پیش رو داریم

پروشنکو: برای دستیابی به صلح راهی طولانی در پیش رو داریم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مینسک، پايتخت بلاروس روز پنجشنبه میزان سران چهار کشور اوکراین، آلمان، فرانسه و روسيه بود تا برای دومین بار بر سر آتش بس در اوکراین توافق کنند. اولین

آگهی

مینسک، پايتخت بلاروس روز پنجشنبه میزان سران چهار کشور اوکراین، آلمان، فرانسه و روسيه بود تا برای دومین بار بر سر آتش بس در اوکراین توافق کنند.

اولین توافقنامه آتش بسی که حدود پنچ ماه پیش امضاء شد عملاً و بارها شکسته شده بود و با توجه به واقعیت های موجود ظاهراً تضمینی الزام آور برای شکسته نشدن دومین توافقنامه آتش بس نیز وجود ندارد.

پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین یک روز پس از امضای این توافقنامه در مراسمی نظامی در کی یف گفت:«می خواهم تا هیچکس هیچگونه توهمی نداشته باشد و می خواهم تا فردی ساده انگار نباشم. هنوز برای دستیابی به صلح راهی طولانی در پیش رو داریم و تهعد محکمی برای این که توافقنامه امضاء شده در مینسک بطور کامل اجراء شود وجود ندارد.»

مقامات اروپایی به روسیه هشدار داده اند اگر به مفاد توافقنامه مینسک عمل نکند تحریمات بیشتری در انتظار این کشور خواهد بود.

عقب کشیدن سلاح های سنگین، مبادله اسراء، خروج نیروهای خارجی از خاک اوکراین و اعطای درجه ای از خودمختاری به جدایی طلبان تا پایان سالجاری میلادی از جمله مواردی است که در دومین توافقنامه آتش بس مینسک بر روی آنها توافق بعمل آمده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شعار جنجالی رئیس‌جمهوری اوکراین: یا من یا پوتین

یک روز پس از توافق آتش بس نبرد در اوکراین شدت گرفت

پیش‌روی روسیه در شرق اوکراین؛ تصاویری از ویرانی‌ها و حمله موشکی روس‌ها به یک مرکز خرید