Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

از رقابتهای قهرمانی مشت زنی تا آشنایی با ورزش سپک تاکرا

از رقابتهای قهرمانی مشت زنی تا آشنایی با ورزش سپک تاکرا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در مجله این هفته «دنیای ورزش» به رویدادهای ورزشی مختلفی از جمله رقابتهای قایقرانی «ولوو اوشن ریس»، آماده سازی تیم دوچرخه سواری آستانه قزاقستان و

آگهی

در مجله این هفته «دنیای ورزش» به رویدادهای ورزشی مختلفی از جمله رقابتهای قایقرانی «ولوو اوشن ریس»، آماده سازی تیم دوچرخه سواری آستانه قزاقستان و معرفی ورزش «سپک تاکرا» می پردازیم.

ولوو اوشن ریس، رقابتی بی همتا

رقابتهای قایقرانی «ولوو اوشن ریس» در نوع خود منحصر بفرد است، یازده کشور و یازده بندر مختلف؛ از اروپا آغاز شده و قایقرانان با عبور از آفریقا، آسیا، استرالیا و آمریکا یک رویداد ماجراجویانه را می آفرینند.

بیش از هفده هزار گره دریایی از رقابت آنها پشت سر گذاشته شده، اما هنوز راهی طولانی تا پایان پیش روی آنهاست.

دور چهارم این رقابتها همین چند روز پیش آغاز شد و قایقرانان شش تیم برتر با عبور از دریای چین مسیر اقیانوس آرام را در پیش گرفته اند. در حالیکه باد شدید و امواج خروشان آنها را در این ماجراجویی همراهی می کند، رقابت در صدر جدول با حضور چهار تیم بصورت فشرده تری دنبال می شود.

«ابوظبی اوشن ریسینگ» و «دونگ فنگ» مسیر گذر از مابین فیلیپین و جزایر شمالی را برگزیدند در حالیکه «آلوی مدیکا» و «مپفره» مسیر کناره را انتخاب کردند. در پایان این «آلوی مدیکا» و «مپفره» بودند که با انتخاب یک تاکتیک مناسب تر، کمی از دو حریف دیگر خود جلو افتادند.

حدود سه هفته تا به پایان رسیدن این ماجراجویی دریایی باقی مانده و شدت باد موافق یا ناموافق و البته تاکتیک های قایق های حاضر در کورس قهرمانی، برنده نهایی را مشخص خواهد کرد.

تیم دوچرخه سواری آستانه

مراحل آماده سازی رقابتهای دوچرخه سواری فصل آغاز شده و مسابقات مهم و معتبری را پیش رو خواهیم داشت.

تیم دوچرخه سواری آستانه قزاقستان همانند رقبای دیگرش، تمرینات خود را بطور جدی دنبال می کند تا به هدف خود یعنی قهرمانی در پایان فصل دست یابد.

وینچنزو نیبالی خود را برای قهرمانی در تور دو فرانس آماده می کند، فابیو آرو در پی قهرمانی در جیروی ایتالیاست و آلکسی لوتسنکو هم برای آینده برنامه ریزی می کند.

در این فصل تیم آستانه به رهبری وینچنزو نیبالی ایتالیایی سعی دارد در رقابتهای مهم سال، حقانیت خود را ثابت کند. در اینکه آنها بلند پرواز هستند، شکی وجود ندارد اما الکساندر وینوکروف برای اعضای تیمش از هیچکاری رویگردان نیست و همین مسئله می تواند کلید موفقیت نهایی آنها بشمار آید.

جام جهانی سوارکاری

به یکی از سطح بالاترین مسابقات بین المللی سوارکاری بپردازیم. مرحله نهایی جام جهانی اسب سواری برای چهارمین مرتبه متوالی به میزبانی بوردو در جنوب غربی فرانسه برگزار شد و طی آن شش تن از بهترین های دنیا برای کسب عنوان قهرمانی «ارابه رانی چهار اسب» با هم به رقابت پرداختند.

مسابقات فصل با این فینال هیجان برانگیز به پایان رسید. پس از گذراندن هفت مرحله در اروپا، بوید اکسل به شایستگی از عنوان قهرمانی خود در این رقابتها دفاع کرد. این سوارکار استرالیایی با کسب شش عنوان، رکورد دار قهرمانی در این رقابت هاست.

کریستوف ساندمن سوارکار آلمانی دوم شد و چاردون هلندی بعنوان نفر سوم روی سکو رفت.

نگاهی به لیگ قهرمانان بوکس

لیگ قهرمانان بوکس با حضور برترین مشت زن های دنیا، سیمای جدیدی به این ورزش داده و تماشاچیان زیادی را بخود جلب کرده است.

آگهی

پنجمین دوره این رقابتها با شرکت شانزده تیم در دو گروه هشت تیمی، طی پانزده هفته تا اواسط ماه ژوئن ادامه خواهد داشت.

در این پانزده هفته هیجانی، مشت زنان تیمها در ده وزن در دو دیدار رفت و برگشت، با هم به مبارزه خواهند پرداخت.

تیم اول هر گروه مستقیما به نیمه نهایی صعود می کند و اما تیمهای دوم و سوم هر گروه بصورت ضربدری در مرحله پلی اف روبروی هم قرارخواهند گرفت تا تکلیف دو تیم دیگر حاضر در مرحله نیمه نهایی مشخص شود.

در جریان این رقابتها، مشت زنها امتیازهای لازم برای حضور در بازیهای المپیک ریو را هم بدست خواهند آورد.

تیم «کوبا دومادورس» مدافع عنوان قهرمانی، شانس اول رقابتهای این فصل محسوب می شود البته بوکسورهای بریتانیا، قزاقستان و آذربایجان هم از آمادگی بالایی برخوردارند.

آگهی

سپک تاکرا، ورزشی محبوب در آسیا

«سپک تاکرا» مخلوطی از والیبال، فوتبال و نمایش اکروباتیک و یکی از محبوبترین ورزشها حداقل در آسیای جنوب شرقی است.

پر از حرکات خلاقانه و زیبا که البته به آمادگی بدنی بالایی نیاز دارد. تکنیک های این بازی پیچیده اند ولی در عوض قوانین آن ساده هستند.

بازیکنی که سرویس می زند پای خود را، بصورت ثابت درون دایره مخصوص سرویس قرار می دهد و همتیمی هایش که در نیمدایره کناری راست و چپ زمین ایستاده اند، توپ را برای او پرتاب می کنند و بلافاصله به موقعیت دفاعی باز می گردند.

بعد از سرویس مهاجم تیم می تواند از یک بار تا سه بار به توپ ضربه بزند، توپی که سرعت آن گاهی تا 140 کیلومتر در ساعت هم می رسد.

آگهی

هر ست بیست و یک امتیاز دارد و هر تیمی که بتواند 2 ست از 3 ست بازی را از آن خود کند برنده مسابقه خواهد بود.

سرفصل های برنامه هفته آینده

-1 دومین مرحله مسابقات رالی در سوئد
-2 رقابتهای بین المللی اسکی/ رقابتهای قهرمانی در وربیه سوییس
-3 نگاهی به شناسنامه حرفه ای ستاره های پینگ پنگ در سال 2014

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور دو فرانس زنان که سال‌ها بی‌توجه و بی‌تماشاگر ماند؛ دوچرخه‌سوار هلندی قهرمان دومین دوره شد

استقبال ده‌ها هزار نفر در کپنهاگ از یوناس وینگگارد قهرمان مسابقات تور دو فرانس

دوچرخه‌سوار بریتانیایی رکورد سرعت رکاب‌ زدن در یک ساعت را شکست