جشنواره فیلم برلین از ویم وندرس تجلیل می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جشنواره فیلم برلین از ویم وندرس تجلیل می کند

جشنواره فیلم برلین امسال، به شکل ویژه ای میزبان ویم وندرس، کارگردان سرشناس آلمانی است. «همه چیز درست می شود» (Every Thing Will Be Fine) آخرین فیلم بلند داستانی او نیز از جایگاه خاصی برخوردار است.

ویم وندرس در طی بیش از چهار دهه فعالیتش بارها جوایز مهم بین المللی از جمله اسکار را از آن خود کرده است.

او به همراه او جیمز فرانکو، ماری ژوزه کروز و شارلوت لوسی گنزبور هنرپیشگانی که در آخرین فیلم وی نقش آفرینی کردند پا روی فرش قرمز جشنواره برلین گذاشت.

فیلم همه چیز درست می شود، داستانی است درباره نویسنده ای به نام توماس (فرانکو) که با پیامدهای قتل غیرعمدی یک کودک در یک حادثه رانندگی روبرو می شود. این فیلم زندگی توماس را در ۱۲ سال دنبال می کند و به مضامینی چون گناه و جستجو برای بخشش می پردازد.

و آیا ویم وندرس با نگاهی به گذشته باید خود را ببخشد؟ او در پاسخ می گوید: «بعضی حماقت های دوره جوانی را باید بخشید.»

ماری ژوزه کروز هنرپیشه کانادایی درباره او گفت: «ویم وندرس یک اسطوره است. او دستاوردهای زیادی برای سینما و بطور کلی برای هنر به ارمغان آورده است. او روشنفکر و هنرمند بزرگی است.»

شارلوت لوسی گنزبور، بازیگر و هنرپیشه فرانسوی بریتانیایی نیز افزود: «دیدن اسطورهای واقعی به این صورت خیلی جالب است. آنها سادگی خاصی دارند.»

ولفگانگ اشپیندلر، خبرنگار یورنیوز در برلین می گوید: «جشنواره فیلم برلین امسال به یک معنا جشنواره ویم وندرس، کارگردان سرشناس هم هست. روز پنجشنبه ضمن تجلیل از این هنرمند بزرگ سینمای جهان، جایزه افتخاری خرس طلایی سال ۲۰۱۵ به وی اهدا می شود.»