دور جدید مذاکرات صلح اوکراین در مینسک برگزار می شود

دور جدید مذاکرات صلح اوکراین در مینسک برگزار می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مینسک، پایتخت روسیه سفید، روز چهارشنبه بار دیگر میزبان مذاکرات صلح در شرق اوکراین خواهد بود. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به همراه همتای بلاروس

آگهی

مینسک، پایتخت روسیه سفید، روز چهارشنبه بار دیگر میزبان مذاکرات صلح در شرق اوکراین خواهد بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به همراه همتای بلاروس خود، الکساندر لوکاشنکو، در جریان دیدار یکشنبه شب در سوچی این خبر را تائید کردند.

دور جدید مذاکرات، در پی ارائه طرح صلح فرانسه و آلمان برای توقف خشونت ها در شرق اوکراین، برگزار می شود.

ولادیمیر پوتین، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه و پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین، در این نشست حضور خواهند داشت.

با وجود عدم حضور نماینده واشنگتن، طرح کمک تسلیحاتی احتمالی آمریکا به دولت اوکراین برای مقابله با شورشیان جدایی طلب در شرق این کشور، می تواند یکی از عوامل تاثیر گذار در این دور از گفتگوها باشد.

آنگلا مرکل و فرانسوا اولاند، جمعه شب با حضور در مسکو، درباره برنامه جدید خود برای خروج از بحران در شرق اوکراین، با ولادیمیر پوتین دیدار کردند.

رئیس جمهوری فرانسه پس از این مذاکرات گفته بود که اگر این بار به توافقی همه جانبه درباره اوکراین دست نیابیم، نتیجه فقط جنگ خواهد بود.

ولادیمیر پوتین هم روز یکشنبه در مصاحبه با روزنامه الاهرام مصر، توقف فوری عملیات نظامی ارتش اوکراین را پیش شرط برقراری هرگونه آتش بس در شرق این کشور توصیف کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله ۳۸ «پهپاد انتحاری شاهد» به اوکراین؛ کی‌یف: ۲۶ پهپاد را سرنگون کردیم

مقام عالی‌رتبه اوکراین: حملات پهپادی به داخل خاک روسیه افزایش می‌یابد

آزادسازی یک شهرک راهبردی توسط کی‌یف؛ تفاوت نبرد در شرق و جنوب اوکراین در چیست؟