جوایز گرَمی: از مبارزه با خشونت جنسی تا اجرای جنجالی مدونا

جوایز گرَمی: از مبارزه با خشونت جنسی تا اجرای جنجالی مدونا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم های مجلل و رسانه ای اهدای جوایز به هنرمندان، معمولا محلی برای فرستادن پیام های گوناگون سوپراستارهای دنیای موسیقی و سینما است. شاید امتناع

آگهی

مراسم های مجلل و رسانه ای اهدای جوایز به هنرمندان، معمولا محلی برای فرستادن پیام های گوناگون سوپراستارهای دنیای موسیقی و سینما است.

شاید امتناع مارلون براندو از دریافت اسکار بهترین هنرپیشه مرد در سال ۱۹۷۳ (پدرخوانده)، یکی از به یادماندنی ترین کنش های سیاسی در مراسم اهدای جوایز به هنرمندان باشد. مارلون براندو، در اعتراض به بی حقوقی اقلیت سرخپوست در ایالات متحده، شخصا در مراسم اهدای جوایز آکادمی سینمای آمریکا حاضر نشد و به جای خود، یک دختر سرخپوست را برای سخنرانی در این باره به روی سن فرستاد.

مراسم اهدای جوایز موسیقی گرمی، یکشنبه هشتم فوریه هم محل ابراز عقیده هنرمندان و البته، سیاستمداران بود.

باراک اوباما: با موسیقی به جنگ خشونت جنسی بروید

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با ارسال پیامی ویدئویی به پنجاه و هفتمین دوره اهدای جوایز گرمی، از هموطنانش خواست تا هرآنچه را در توان دارند به کار ببندند تا از وقوع خشونت های جنسی جلوگیری کنند. پیام باراک اوباما، بخشی از کارزار تبلیغاتی بزرگ کاخ سفید برای مبارزه با خشونت جنسی در محیط های دانشجویی بود؛ کمپینی که «این برعهده ما است» نام دارد.

فارل ویلیامز هم در زمان اجرای تک آهنگ معروف و موفق خود Happy، همراه با گروه رقصندگانش، پیام «توقف خشونت علیه سیاهپوستان آمریکا» را به بینندگان منتقل کرد.

یک اعتراض «صرفا» هنری

کنی وست، آهنگساز، خواننده و رپر آمریکایی، در زمان اهدای جایزه به بِک، روی صحنه رفت تا اعتراض خود را نسبت به این انتخاب هیات داوران نشان دهد. وی اعتقاد داشت که جایزه بهترین آلبوم سال به جای Morning Phase باید به آلبوم بیانسه تعلق می گرفت.

موسیقی آنلاین زندگی موسیقیدانان را برهم زده است

روزان کَش، دختر جانی کَش، در سه بخش بهترین آلبوم آمریکایی، بهترین اجرای موسیقی عمیق آمریکایی و بهترین آهنگ موسیقی ریشه آمریکایی را گرفت. او در این مراسم گفت که پخش آنلاین موزیک، موسیقیدان ها و خواننده ها را از فروش آثارشان باز داشته است.

مدونا از جوان ها عقب نمی ماند

مدونا، خواننده اسطوره ای پاپ آمریکا ۵۷ سال دارد. با این حال طرز پوشش، ژست های اروتیک و به ویژه اجرای پرتحرک آخرین نماهنگش Living for love ، تنها یک پیام را به مخاطب ارسال می کرد: مدونا چیزی از جوانترین ستاره ها کم ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزمون بر سر راه بایدن در خطرناک‌ترین لحظه؛ آیا خاورمیانه درگیر جنگی تمام‌عیار می‌شود؟

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم

مقامات آمریکایی می‌گویند بایدن به دنبال تشویق اسرائیل به کاهش تنش‌ها است