تظاهرات مردم اُردن در حمایت از جنگ علیه داعش

تظاهرات مردم اُردن در حمایت از جنگ علیه داعش
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران تن از شهروندان امان، پایتخت اردن روز جمعه علیه «دولت اسلامی» مشهور به داعش و در حمایت از همکاری با ائتلاف نظامی بین المللی علیه این گروه به

آگهی

هزاران تن از شهروندان امان، پایتخت اردن روز جمعه علیه «دولت اسلامی» مشهور به داعش و در حمایت از همکاری با ائتلاف نظامی بین المللی علیه این گروه به راهپیمایی پرداختند.

این تظاهرات با حضور رانیا یاسین، ملکه اردن پس از آن برپا می شود که روز سه شنبه دولت اسلامی ویدئویی را منتشر کرد که نشان می دهد مُعاذ کساسبه، خلبان گروگان این کشور، محبوس در قفسی فلزی است و زنده در آتش سوزانده می شود.

عوده قواس، نماینده پیشین پارلمان اردن که در این راهپیمایی شرکت کرده است می گوید: «به عنوان یک مسیحی که در اینجا با برادران مسلمان زندگی می کنم بسیار مهم است که اعلام کرده و تاکید کنم که آنچه به نام هر دینی نه فقط اسلام روی داده، چیزی نیست که ما به آن اعتقاد داریم.»

تظاهرکنندگان پس از اقامه نماز جمعه راهپیمایی خود را از برابر مسجد الحسینی در امان آغاز کردند. عده ای پرچم اردن و تصاویر خلبان ۲۶ساله جان باخته را حمل می کردند. برخی دیگر نیز پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «آری به ریشه کن کردن تروریسم».

در همین حال ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن نیز عهد کرده است تا انتقام خلبان جان باخته نیروی هوایی ارتش این کشور را بگیرد. روز پنجشنبه چند فروند هواپیمای جنگنده اردن، مواضع دولت اسلامی در حوالی رقه را بمباران کرد. اردن که یکی از اعضای ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده آمریکا علیه داعش است، قصد دارد تا همکاری نظامی خود را در این ائتلاف افزایش دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد

شمار قربانیان زمین لرزه ۷.۴ ریشتری تایوان افزایش یافت؛ ۵۰ کارگر مفقود هستند

کشته شدن ۹ نفر در یک تصادف؛ مرگبارترین حادثه رانندگی نوروزی ایران رخ داد